Dudak Uygulaması

Dudak Renklendirme Nedir?

   Kalıcı dudak makyajı, soluk dudaklarınızı renklendirmek, kaybolan dudak hat çerçevenizi ve rengi  yeniden yapılandırmak için sunulan doğru bir çözümdür. Farklı uygulama teknikleri kullanarak dudaklarınızın daha canlı, daha dolgun gözükmesini sağlar. Bilmeniz gereken bu bir cerrahi müdahale veya dolgu işlemi değildir. Sevgi Önel kendine has tasarım ve dudak gölgeleme teknikleri ile dudaklar daha dolgun ve daha canlı gösterilir.

  Uygulama yapacak uzmanın donanımlı ve yetkin olması gerekir. Dudak alt tonunu doğru belirleyip, doğru rengi seçip, doğru tekniği kullanmalıdır. Uygulamada kullanılacağı pigment, iğne seçimi ve cihazı çok önemlidir. Sevgi Önel uygulamalarında FDA onaylı geniş renk paletine sahip olan MPİ-S marka pigmentler kullanmaktadır. Uygulama sonrası misafirimize tüm bakım prosedürlerini eksiksiz bir şekilde anlatmakta ve süreç hakkında bilgilendirmektedir. 

Dudak Renklendirme uygulaması nasıl yapılır?

  Dudak pigmentasyon uygulamalarında işlem yapılacak dudak renginin alt zemini doğru analiz edilmelidir. Mevcut ön analiz sonrası ilgili pigment veya pigmentler seçilerek çalışma alanına uygulama yapılır. Bu seçilen pigmentlerden bazıları astar zemin olarak tercih edilir. Bu nedenle uzman ön analizi doğru yapmalıdır. Doğru analiz, doğru renk seçimi ve doğru uygulanan teknik ile tüm olumsuzlukları olumluya çevirebilir.

   Kalıcı makyaj uygulama alanlarından biri olan dudak, zor pigment zerki ile birçok uzmanın kâbusu ve çabuk renk ayrılması ile müşterilerin memnuniyetsizliği ile anılmaktadır. Ancak bu durum doğru bilinen yanlışların sonuçlarıdır. Uygulama açısı, kullanılan pigment kalitesi ve seçilen iğne, pigmentin deri altında, doğru alana gönderilmesinde etkili olacağı gibi dudakta oluşabilecek komplike olumsuzlukları en aza indirecektir. Sevgi Önel Güzellik Akademisi ve Nouveau Contour ailesi olarak sizleri kalite ile buluşturmakta ve olumsuzlukları ortadan kaldırmaktayız.


Dudak Rengi neden solar?

   Dudaklar zaman içersinde incelir, kontürü ve renkleri belirginsizleşir. Bu durum özellikle gülerken dudakların ince görünmesine neden olur. Bunun nedeni ise yaşın ilerlemesi, sigara kullanımı, bazı hastalıklar, kullanılan ilaçlar, beslenme yetersizliği, dudağın çok fazla nemsiz kalması yani dudak kuruluğu, sürekli uçuklar, çevresel faktörler ve benzeri nedenlerdir. Kalıcı dudak makyajı işlemi ile  bu sorunları yaşayan kişiler için mükemmel bir alternatiftir.  Dudakta pigment kaybı yaşayanlar, koyu ve mor dudağa sahip olan kişiler içinde dudak renklendirme son yıllarda en çok tercih edilen işlemdir ve sonuçları mükemmeldir. 

Dudak renklendirme kimler tarafından tercih edilir?

  Kozmetik olarak günlük ruj kullanımına son vermek isteyenler, dudakta pigment kaybı yaşayanlar (renk açılması, renksizlik), soluk dudaklara sahip olanlar,  mor dudaklardan kurtulmak isteyen kişiler, dudaklarına belirgin bir görünüm isteyenler tercih etmektedir. Dudak gençleştirme, dudak renklendirme işlemleri soluk dudaklarınıza sağlıklı, canlı ve dolgun bir görünüm kazandırarak sizin harika hissetmenizi sağlar. 

  Dudak renklendirme uygulaması yaptırmaya karar vermişseniz dudak pigmentasyonu ve dudak gençleştirme uygulamaları hakkında daha fazla bilgi almak için bizlere (Sevgi Önel Akademi) ulaşabilirsiniz. 

Dudak kontürü nedir ve Dudak kontürü nasıl uygulanır?

  Dudak kontürü dudak rengine uygun olan rengi seçip, dudak dış kenar hattını belirginleştirip ve içinin renklendirilmesidir. Kişinin isteğine bağlı olarak sadece dudak çerçevesi uygulanabilinir.

Çeşitli nedenlerle kaybolmuş hat çizgisinin dudak pigmentasyonuyla yeniden oluşturulması, dudak kontürü uygulaması ile mümkündür. Dudak kontürü kaybolmuş ise kontur belirginleştirilir. Asimetrisi olan dudaklarda tam simetrisel görünüm sağlanır. Ayrıca dudaklarda yara izi var ise tasarım ve uygulanacak renk ile kapatılır veya dikkat çekmeyecek görünüme getirilir.

 Dudak kontürü kalıcı mı?

  Dudak konturunun kalıcılığı ne kadar sorusunun cevabı ise kişiden kişiye değişmektedir. Zaman etkeni ile kaybolan dudak kontürü çalışmasının etkisi yaklaşık 1 yıl ile 3 yıl arası değişebilmektedir. Dudak kontürü yaklaşık 8 ay ile 32 ay arasında kalabilir. Tabi bu süre kişinin metabolizması, cilt yenilenmesi gibi etkenler doğrultusunda çok değişken olabilmektedir.  

İşlem öncesi probleme yönelik işlem yapılır. Çizim yapıldıktan sonra uygulamaya başlanır. Renk, kişinin ten ve dudak rengine uygun olarak hazırlanır.  Kişi uygulama bittikten sonra günlük hayatına devam edebilir.

Dudak şekillendirme, dudak kontürü kimler için uygundur?

  Düzensiz dudak hattı ve düzensiz dudak çerçevesi olan kişiler yaptırabilir, yara izlerini gizlemek isteyenler için uygundur. Dudak şeklinizi vurgulayabilirsiniz veya dudak şeklini değiştirebilirsiniz.Unutmayın ki dudak pigmentasyonu ile dudak büyütme yapılamaz. Kalıcı dudak uygulamalarında dudaklarınızı büyütmek isterseniz; Orijinal dudak hattının 1 kalem ucu kadar dışına çalışabiliriz. Bunun dışına çıkıldığında renk farklı olacaktır. Soyulma süresi bittikten sonra kötü ve doğal olmayan bir görünüm ortaya çıkacaktır.

Dudak Renk Dönmesi nedir?

   Kalıcı makyaj uzmanları zaman zaman dudak renk dönmesi ve dudak renk düzeltme işlemi gerekli olduğu durumlarla karşı karşıya kalabilirler. Renk dönmelerinin birkaç nedeni vardır. Cildin alt tonuna göre seçilmeyen pigmentler (hatalı renk seçimi), derin çalışma, bazen de pigmentin kendi içindeki bileşeninden kaynaklı renk dönmeleri yaşanır. Bu durum doğru renk pigment müdahalesi ile dudaklar doğal rengine veya istenilen renge dönüştürülebilir.

Dudak asimetrisi nasıl düzelir?

Kişinin yaşı, yüz şekli, mimikleri, moda eğilimleri bu tasarımları oluşturmadan önce belirlenmeli ve en uygun olan tasarım yapılmalıdır. Asimetri olan bölge simetrik hale getirilir. Sonrasında uygulamaya geçilir.

Dudak renklendirme işlemi ve kalıcı dudak makyajı acıtıyor mu ?

  Bu uygulamalar deri altına yapılan işlem olduğundan acılı olduğu düşünmektedir. Aslında düşünüldüğü gibi bir acı söz konusu değildir.  Uygulama öncesinde uygulama yapılacak bölgeye lokal anestezi kremi uygulanır. Lokal anestezi ortalama 10 dakika içinde uygulamanın yapılacağı kişinin dudaklarında etkisini gösterir. Dudak renklendirme işlemi ve kalıcı dudak makyajı sırasında kesinlikle acı hissedilmemektedir.

Dudak renklendirme zararlı mı?

Sevgi Önel Akademi’de kullanılan tüm ürünler tek kullanımlık olup, steril malzemelerdir.
Kullanılan pigmentler tüm sağlık testlerinden geçmiş FDA onaylı pigmentlerdir,  hiç bir zararlı etkisi yoktur.

Tavsiyemiz; merdiven altı ucuz işlem yapan yerlerden kesinlikle uzak durulmasıdır. Bu tarz yerlerde kullanılan pigmentler ağır metal içeren pigmentler olabilir.  Bu da çeşitli ciddi cilt hastalıklarına yol açabilmektedir.

Kalıcı Dudak uygulamalarını kimler yaptıramaz?

18 yaşından küçükler yaptıramaz

Kemoterapi hastaları yaptıramaz

Herhangi bir cilt hastalıkları olanlar yaptıramaz.

 

2021 © Tüm hakları Sevgi Önel tarafından saklıdır. İzin alınmaksızın hiçbir içerik ve görsel kullanılamaz.