Protez Tırnak Eğitimi

Protez Tırnak Eğitimi Hakkında

  Bu günün yükselen mesleklerinden Professional Nail Artist Programı, dünya trendlerini yakalayan, tüm temel ve ileri seviye teknikleri içeren, donanımlı bilgi ve sınırsız canlı Model uygulama imkanı ile sektöre becerileri gelişmiş Tırnak Tasarım Uzmanları yetiştirmektedir.

 • Eğitim süresince uzman adaylarının kullanacağı, tüm malzeme ve ekipmanlar her bir öğrenci için özenle ve ayrı ayrı hazırlanmıştır.
 • Teori ve canlı model uygulama eğitimin her aşamasında iç içedir.
 • Eğitimi haftanın iki günü, toplam 5 haftada tamamlayabileceğiniz gibi, yoğun bir çalışma programı ile 1 hafta içinde de tamamlayabilirsiniz.
 • Eğitimi tamamlayan tüm öğrenciler M.E.B onaylı sertifika almak için sınava girmeye hak kazanmaktadır.

 

 

Protez tırnak eğitimi sonunda alınacak sertifika nedir?

  Protez Tırnak Eğitimi’ni başarı ile tamamladığınız zaman Sevgi Önel Protez Tırnak Uzmanı Sertifikası ve M.E.B Onaylı Protez Tırnak Uzmanı Sertifikası alacaksınız.

 

Protez tırnak kurs süresi ne kadar?

   Eğitimi haftanın 2 günü toplamda 5 haftada tamamlayabileceğiniz gibi, yoğun bir çalışma programı ile 1 hafta içinde de tamamlayabilirsiniz.


Canlı Model uygulamaları var mı?

  Tüm eğitimlerimizde eğitimde uzmanlarımız eşliğinde canlı model ile uygulanmalar yapılmaktadır.tır

 

   Sevgi Önel Güzellik Uzmanlığı Kursu olarak hedefimiz, ihtiyaç duyulan, tercih edilen kaliteli uzmanlar yetiştirerek sektöre kazandırmak, sizler kazandığınız deneyim ve farklılıklarla, kariyerinizde emin adımlarla ilerliyorsunuz. Bizlerde doğru, kaliteli ve gerçek uzmanlar yetiştirmenin gururunu yaşıyoruz.

 

Protez Tırnak Kursunun İçeriği nedir?

   Protez tırnak, el ayak sağlığı bakımı, açısından günümüzde uygulanan en popüler yöntemlerden biridir. Gerek sağlık yönüyle gerek kozmetik görünüm yönüyle, işini doğru yapan uzmanlara ihtiyaç duyulan bir sektör haline gelmiştir. Protez tırnak kendi içerisinde farklı tekniklerle şekillenen ve Nail art (süsleme sanatı) ile birleştirildiğinde kişilere hem görsel hem de sorun giderme amaçlı uygulanan bir sanattır. Doğru teknik ve uygulamalarla şekillendirilen, tırnak sağlığı göz önünde bulundurularak yapılmalıdır.

   Egitimlerimizde ve uygulamalarımızda  yöntem ve teknikler güncel ve revize edilmiştir. Uzman eğitmenlerimiz en temel sistemden son sisteme kadar donanimlandirilmaktadir. Elin anatomik ve fizyolojik yapısı, bir deri eki olan tırnağın yapısı, dikkat edilmesi gerekenler, manikur çalışması sistemler, uygulama sıralamalari, teorik bilgilerin devamı olarak, yoğun uygulamalarla pratiğinizi artırıyoruz. Doğru bilinen yanlışlarla yapılan uygulamalar, tahminlerimizden daha fazla problemlere yol açabilir. Bu sebeple sizlere uzman eğitmenimiz eşliğinde sorunsuz bir başlangıç için profesyonel bir eğitim sunuyoruz.

 

Sınırsız eğitim imkanı

  Eğitimlerimizde süre sınırlaması yoktur. Kursumuzda ki tüm eğitimler kişi öğrenene kadar sınırsızdır. Eğitim akademimiz tüm öğrencilerimize açık olarak hizmet vermektedir. otez

 

Protez tırnak eğitimi tamamlandığında çalışılabilecek sektörler?

Kuaförler ve güzellik merkezleri başta olmak üzere protez tırnak uzmanı için iş imkanı sağlanmaktadır. Kozmetik ürün satışı bulunan merkezler, Oteller'in güzellik bölümlerii SPA ve termal sağlık merkezleri, Dizi, sinema, oyunculuk ve cast sektörü ve buna benzer bir çok alanda protez tırnak uzmanlığı iş istihdamı bulunmaktadır. Sertifikalı bir eğitmen olarak profesyonel bu alanlarda hizmet sunabilirsiniz. 

 

Protez Tırnak Kimlere Yapılır?

   Tırnak yeme alışkanlığı olan kişiler, tırnağı çok geç uzayan ve çabuk kıralan, biçimsiz ve düzgün uzamayan, tırnakları olan kişiler ve estetik görünüm isteyen kişiler için çok uygundur. Protez tırnak kişinin tırnak yapısına uygun teknik seçilip yapıldığında gerçek tırnağa zarar vermez. Doğal ve dayanıklı bir uygulamadır. 

 

Protez Tırnak Çıkarılma İşlemi

   Protez tırnak kullanan kişinin istediği zaman çıkarılabilir olması protez tırnağın pratik bir işlem olmasını gösteriyor. Ancak her tekniğin çıkartma işlemi farklıdır. Bu sebeple ehli uzman tarafından yapılmalı ve çıkarılması önemli bir konudur. Yanlış yöntemler ve kimyasallar kullanarak çıkarılması gerçek tırnakların zarar görmesine neden olabilir. 

 

Protez Tırnak Jel Sistem

   Protez tırnak jel sistemi, kişinin tırnak yapısının ihtiyacına göre orjinal tırnakları şablon ile uzatılarak veya tips takılarak istenilen uzunlukta yapılan bir yöntemdir. Özü yüksek teknoloji ürünü olan bir çeşit reçinedir. Polimerize olması için Uv veya led  lambaya ihtiyaç duyulur. Avrupa ülkelerinde en çok tercih edilen sistemdir.

 

Akrillik Tırnak

   Kendiliğinden donar bir tekniktir. Malzeme yapısı likit ve tozdan oluşur. Bütün teknikler arasında en dayanıklı ve en esnek olan tekniktir. Bu yüzden çok uzun tırnaklar ve ayak tırnak modeleasyonunda kullanılır. 

 

Dipping Tırnak / Essential Powder

Son yıllarda popülerliği ile ön plandadır yapımı pratiktir. sadece doğal tırnak güçlendirme ve tips tekniği ile kullanılır. 

 

Protez tırnak uygulaması, akrilik tırnak, dipping tırnak, micro manikür, ıslak manikür, ıslak pedikür, micro pedikür, tırnak anatomisi, poly jel sistem, tırnak şablon yapımı

 

 • Micro Manikür / Pedikür
 • Islak Manikür / Pedikür
 • Tırnak Anatomisi
 • Tırnak Şekil Bozuklukları
 • Hangi Tırnaklara Uygulama Yapılmaz?
 • Farklı Sistem Protez Tırnak Uygulaması
 • Jel Sistem
 • Akrillik Sistem
 • Poly Jel Sistem
 • Yenen Tırnaklara Şablon Yapımı 
 • Kalıcı Oje Uygulaması
 • Nail Art (Tırnak Süsleme)
2021 © Tüm hakları Sevgi Önel tarafından saklıdır. İzin alınmaksızın hiçbir içerik ve görsel kullanılamaz.