Protez Tırnak Eğitimi

   Protez tırnak, el ayak sağlığı bakımı, açısından günümüzde uygulanan en popüler yöntemlerden biridir. Gerek sağlık yönüyle gerek kozmetik görünüm yönüyle , işini doğru yapan uzmanlara ihtiyaç duyulan bir sektör haline gelmiştir. Protez tırnak kendi içerisinde farklı tekniklerle şekillenen ve Nail art (süsleme sanatı) ile birleştirildiğinde kişilere hem görsel hem de sorun giderme amaçlı uygulanan bir sanattır. Doğru teknik ve uygulamalarla şekillendirilen, tırnak sağlığı göz önünde bulundurularak yapılmalıdır.

   Egitimlerimizde ve uygulamalarımızda  yöntem ve teknikler güncel ve revize edilmiştir. Uzman eğitmenlerimiz en temel sistemden son sisteme kadar donanimlandirilmaktadir. Elin anatomik ve fizyolojik yapısı, bir deri eki olan tırnağın yapısı, dikkat edilmesi gerekenler, manikur çalışması sistemler, uygulama sıralamalari, teorik bilgilerin devamı olarak, yoğun uygulamalarla pratiğinizi artırıyoruz. Doğru bilinen yanlışlarla yapılan uygulamalar, tahminlerimizden daha fazla problemlere yol açabilir. Bu sebeple sizlere uzman eğitmenimiz eşliğinde sorunsuz bir başlangıç için profesyonel bir eğitim sunuyoruz.

   Sevgi Önel Güzellik Uzmanlığı Kursu olarak hedefimiz, ihtiyaç duyulan, tercih edilen kaliteli uzmanlar yetiştirerek sektöre kazandırmak, sizler kazandığınız deneyim ve farklılıklarla , kariyerinizde emin adımlarla ilerliyorsunuz. Bizlerde doğru, kaliteli ve gerçek uzmanlar yetiştirmenin gururunu yaşıyoruz.

 

Protez Tırnak Jel Sistem

   Protez tırnak jel sistemi, kişinin tırnak yapısının ihtiyacına göre orjinal tırnakları şablon ile uzatılarak veya tips takılarak istenilen uzunlukta yapılan bir yöntemdir. 
Özü yüksek teknoloji ürünü olan bir çeşit reçinedir. Polimerize olması için Uv veya led  lambaya ihtiyaç duyulur. Avrupa ülkelerinde en çok tercih edilen sistemdir.


Akrillik Tırnak

   Kendiliğinden donar bir tekniktir. Malzeme yapısı likit ve tozdan oluşur. Bütün teknikler arasında en dayanıklı ve en esnek olan tekniktir. Bu yüzden çok uzun tırnaklar ve ayak tırnak modeleasyonunda kullanılır. 

 

Dipping Tırnak / Essential Powder

Son yıllarda popülerliği ile ön plandadır yapımı pratiktir. sadece doğal tırnak güçlendirme ve tips tekniği ile kullanılır. 

Protez Tırnak Kimlere Yapılır?

   Tırnak yeme alışkanlığı olan kişiler, tırnağı çok geç uzayan ve çabuk kıralan, biçimsiz ve düzgün uzamayan, tırnakları olan kişiler ve estetik görünüm isteyen kişiler için çok uygundur. Protez tırnak kişinin tırnak yapısına uygun teknik seçilip yapıldığında gerçek tırnağa zarar vermez. Doğal ve dayanıklı bir uygulamadır. 

 

Protez Tırnak Çıkarılma İşlemi

   Protez tırnak kullanan kişinin istediği zaman çıkarılabilir olması protez tırnağın pratik bir işlem olmasını gösteriyor. Ancak her tekniğin çıkartma işlemi farklıdır. Bu sebeple ehli uzman tarafından yapılmalı ve çıkarılması önemli bir konudur. Yanlış yöntemler ve kimyasallar kullanarak çıkarılması gerçek tırnakların zarar görmesine neden olabilir. 

 

Sertifika Sevgi Önel – Protez Tırnak Eğitimi’ni başarı ile tamamladığınız zaman Protez Tırnak Uzmanı Sertifikası ve M.E.B Onaylı Sertifika alacaksınız.

Canlı Model Uygulama Tüm eğitimlerimiz, eğitimin sonunda uzmanlarımız eşliğinde canlı model ile uygulanmaktadır.

Sınırsız Eğitim Eğitimlerimizde süre sınırlaması yoktur. Eğitimler kişi öğrenene kadar sınırsızdır.

 

protez tırnak, prtoez tırnak uygulaması, akrilik tırnak, dipping tırnak, tırnak, oje, kalıcı oje, protez tınak eğitimi,micro manikür, pedikür, ıslak manikür, ıslak pedikür micro pedikür, tırnak anatomisi, poly jel sistem, nail art, tırnak şablon yapımı,

 • Micro Manikür / Pedikür
 • Islak Manikür / Pedikür
 • Tırnak Anatomisi
 • Tırnak Şekil Bozuklukları
 • Hangi Tırnaklara Uygulama Yapılmaz?
 • Farklı Sistem Protez Tırnak Uygulaması
 • Jel Sistem
 • Akrillik Sistem
 • Poly Jel Sistem
 • Yenen Tırnaklara Şablon Yapımı 
 • Kalıcı Oje Uygulaması
 • Nail Art (Tırnak Süsleme)
2021 © Tüm hakları Sevgi Önel tarafından saklıdır. İzin alınmaksızın hiçbir içerik ve görsel kullanılamaz.