Sevgi Önel

Mikropigment İstanbul Kozmetik Limited Şirketi ve T.C. M.E.B. Özel Sevgi ÖNEL Güzellik Uzmanlığı Kursunun kurucusudur.

 

   1997 yılından beri sektörün içinde olan Önel, 1999 yılında profosyonel makyaj hayatına başlamış, öğrenme azmi ve işine duyduğu sevgi ile sahne makyajlarında da aranan isim olmuştur. Bir çok ünlü isimlerin klip, katalog, reklam, sinema makyajlarında da tercih edilen makyaj sanatçısı Sevgi Önel, kalıcı makyaj uygulamasında kaşlarına yanlış pigment uygulama yapılma sonucu mağdur edilmesiyle kalıcı makyaj serüveni başlamıştır. O yıllarda Türkiye'de pigmentasyon alanında ki eğitim eksikliği ve doğru ürünleri bulamamaktan kaynaklı yapılan yanlış uygulamalar, Önel'in bu işe daha çok yönelmesine neden olmuştur. Azmi ve bu işi severek yapması sonucunda Türkiye'de kalıcı makyaj uygulama alanında da yaptığı uygulamalarla ismini duyuran Önel, meslektaşlarından gelen yoğun teknik bilgi sorular sonucunda eğitmenliğe adımını atmıştır. Yurtiçinde verdiği eğitimlerin ardından, yurtdışında da verdiği eğitimlerle adını duyuran Önel 2014 yılında Nouveau Contour Türkiye Genel Distribitörlüğünü almış, aynı zaman da Nouveau Contour Uluslararası Eğitmeni olmuştur.

   Nouveau Contour Uluslararası Eğitmeni ve Türkiye Genel Distribütörü olarak devam ettirdiği kariyerini, yurtdışı özel eğitimleri, profesyonel sahne makyajları geçmişi, cilt bakımı alanındaki uzman kimliği ile harmanlamış adını kalıcı makyaj sektöründe dünya yıldızları arasında yazdırmayı başarmıştır.

   Yurtiçinde ve yurtdışında eğitimleri ile adından fazlaca söz ettiren ÖNEL sektöre birbirinden değerli ve başarılı birçok uzman kazandırmıştır.

   Kurucusu olduğu T.C. M.E.B. Özel Sevgi ÖNEL Güzellik Uzmanlığı Kursu bünyesinde, trend, güncel revize ve kaliteli eğitim programlarını uzman adayları ile buluşturmaya devam etmektedir.

   Önceliği her zaman uzman adaylarının memnuniyetine veren ÖNEL sınırsız eğitim programlarıyla uzmanlarına mesleki yolculuğu boyunca eşlik ediyor. Ustalığa, adım adım gideceğiniz bu yolculukta, Sevgi Önel Akademi uzman adaylarına, kişi öğrenene kadar, sınırsız eğitim sunuyor. Eğitim öncesi, eğitim anı ve eğitim sonrasında uzmanları ile daima iletişimini sürdürerek mesleki kariyerlerine sağlam adımlarla ilerlemelerini sağlıyor.

   Kendisine sanatçı dediklerinde ''ben sanatçı değil inatçıyım'' diyen Önel, tüm uzman adaylarına bir tavsiyede bulunuyor.

   Deneyim ve tecrübelerim dahilinde biliyorum ki, "ben oldum" demek yeniliklere kendinizi kapatmanız demektir. Bizim mesleğimiz tecrübe edindikçe, deneyimlendikçe, öz güveninizi kazanacağınız ve doğru işlere imza atacağınız, sınırsız öğrenime açık bir meslektir. Çıraklığını yapmadığınız işin, ustası olamazsınız diyen Önel meslektaşlarına ve uzman adaylarına en önemli tavsiyesi eğitimlerinize doğru adresten başlayın. Çünkü biliniz ki "Güzellik, sanatla; sanat, ustalıkla olur."

2021 © Tüm hakları Sevgi Önel tarafından saklıdır. İzin alınmaksızın hiçbir içerik ve görsel kullanılamaz.