Kalıcı Makyaj Silme

Kalıcı Makyaj Silme işlemi

   Güzellik uzmanları tarafından yapılan kaş sildirme işlemi kaliteli solüsyon ve kaliteli cihaz yardımıyla hassasiyet ile yapılması gereken bir uygulamadır. Uygulama anında ve sonrasında bakım prosedürleri konusunda kişi en doğru şekilde bilgilendirilmeli, kesinlikle prosedüre uyulmalıdır. Kaş silme uygulaması hijyen kurallarına uygun, dikkatli ve özenli yapılmalıdır.

 

Yapılan kaş nasıl silinir?

   Kalıcı makyajın silineceği bölgeye gerekli kaş silme solüsyonu, cihaz ve iğne yardımı ile kalıcı makyaj uzmanı tarafından düzeltme yapılacak bölgede deri altına zerk edilmektedir. Kalıcı makyaj silici solüsyon yardımı ile deri altından  dışarıya renk pigmentlerinin kusturulması kaş silme işlemi  ile yapılır. Kalıcı makyaj uzmanı tarafından yapılan işlem sonrası kaş sildirme uygulaması yapılan müşterinin cildinde, bu bölgede kabuklanma oluşacaktır. Kaş dövme silme ve microblading silme içinde bu yol izlenmektedir. 

 

 Kaş Silme Solüsyonu (Remover)

   İstenmeyen, hatalı yapılmış kalıcı makyaj işlemleri sonrasında kaş silme solüsyonu yardımıyla pigment moleküllerini parçalayarak deri yüzeyine doğru itilmesini sağlayan silme işlemidir. İşlem öncesi, anı ve sonrası uygulanması gereken prosedürler dikkatle ve özenle uygulandığında mükemmel sonuç alınmaktadır. Kalıcı makyaj silme işlemi doğru ürün, doğru iğne seçimi, doğru teknik ile birleştiğinde, hatalı yapılmış istenmeyen pigmentleri deriden arındırır.

   Kaş silme işlemi sonrasında istenilen sonucu almak için uygulama tekniği ve ürün iki önemli unsurdur. Pigment silme uygulaması yapmadan önce, uzman doğru ürün ve teknik bilgiye sahip olmalıdır. Gereklilikleri yerine getirilerek yapılan uygulamalarda doku kaybı yaşanmaz. 

   Kendi markamız adı altında üretilen kaş silme solüsyonu, eğitimlerimiz ile birlikte kendi yetiştirdiğimiz uzmanlarımıza sunulmaktadır. Uzmanlarımız, solüsyonla kalıcı makyaj silme  hakkında teorik ve uygulamalı olarak bilinçlendirilmektedir. kaş konturu silme solüsyonu  ile yapılan uygulamalarda müşteriye uygulanacak seans sayısı ve aralıkları, uygulama yapılacak kaş alanına göre belirlenir.

  Mikropigment Kozmetik İstanbul Pigment (Remover) Kaş silme solüsyonu, Sevgi ÖNEL kalitesiyle güzellik uzmanlarına özel olarak profesyonel eller için hazırlanmıştır. Tüm ürünlerimizi Instagram mağazamızdan görüntüleyebilirsiniz. İşlemler sırasında MPI-S cihazlarımız ile deri altına nufus ederek kalıcı makyaj silici olarak kullanılan solüsyonlarımız, güzellik sektöründe kullanılan en kaliteli ürünlerdir.

 

Kaş silme işlemi ne kadar sürer,  kaç seansta silinir?

   Seans aralıkları, uygulama yapılan kişide ki silinmesi gereken alanın bir takım özelliklerine göre belirlenir. Dikkat edilmesi gereken bu özellikler öncelikli olanlar şunlardır.

  • Silinecek alanda öncesinde yapılan uygulamanın kaç yıllık olduğuna bağlıdır
  • Daha önce kaş üzerinde işlem yapan uzmanın kullandığı pigment kalitesi süreyi etkiler
  • Daha önce kaşa uygulama yapan uzmanın yaptığı çalışmanın derinliğine, derinin hangi katmanına ne kadar uygulandığına göre değişiklikler gösterebilmektedir.

 

Kalıcı Makyaj Silme İşlemi Sonrası İz Kalır mı?

   Remover ile kaş silme uzmanlar tarafından tercih edilen bir uygulama olmasına rağmen uygulama ve iyileşme aşamasında oluşabilecek komplikasyonların bazı nedenleri vardır.

  • Uygulama yapan uzmanın yeterli teknik bilgi donanımına sahip olmaması,
  • Kalitesiz solüsyon yanlış kullanım teknikleri
  • Danışanın devam ve bakım eksikliğinden kaynaklı scar izi, kızarıklık vb. bazı olumsuzluklar yaşanabilir.

 

Kaş kontürü silme işlemi acı verir mi, acıtır mı?

   İşlem yapılacak bölge uygulama yapılmadan yaklaşık 30 dakika önce cilt üzerinden anestezi kremi sürülerek uyuşturulmaktadır. Uzman kaş silme işlemi yaparken kişide her hangi bir acı hissi olmaz.

 

2021 © Tüm hakları Sevgi Önel tarafından saklıdır. İzin alınmaksızın hiçbir içerik ve görsel kullanılamaz.