Güzellik Uzmanlığı Eğitimi

  Güzellik Uzmanlığı, bilgi ve becerinin sanatla birleştiği çok özel bir meslektir. Bu zengin mesleğe adım atmak isteyen uzman adayları 24 haftalık , teori ve yoğun uygulama eğitimlerini tamamlayarak M.E.B onaylı sertifika sınavına girmeye hak kazanır. Eğitimi başarıyla tamamlayan öğrencilerimiz M.E.B 4. Seviye Güzellik Uzmanlığı Sertifikasının yanı sıra beş farklı workshop programı sertifikası da almaktadır.

Güzellik uzmanlığı eğitiminde neler var?

Güzellik Uzmanlığı ,el becerisi gelişimi gerektirdiği kadar bir çok konu hakkında temel teorik bilgiye sahip olmanızı gerektirir. Fizyoloji ,anatomi ,cilt hastalıkları ,kozmetik bilgisi , uygulanan bakımların amaç ve sonuçları ,epilasyon ,masaj ,bölgesel incelme ,mesleki iletişim ,işletme bilgisi ,mesleki etik gibi çok sayıda alan hakkında yaklaşık altı ay süren yoğun bir eğitim süreci mevcuttur. Ders konuları hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.

Güzellik uzmanlığı eğitim süresi ne kadar?

Toplamda verilen tüm uzmanlık eğitiminin süresi 826 saattir. 6 ay (24 hafta) olarak verilmektedir.  Şehir dışından katılan öğrencilerimiz için uygulama dersleri özel olarak planlanmaktadır. Eğitime haftanın iki günü akademi içinde ve ya ayni gün ve saat süresince zoom üzerinden online katılabilirsiniz. Eğitim kurumu tarafından aktarılan teorik bilgiler, teknik ayrıntılar ve uygulama derslerini içermektedir.

Güzellik uzmanlığı sertifikası kimler alabilir ?

19 yaşını doldurmuş her kişi ,Güzellik Uzmanlığı Eğitimi aldıktan sonra , Uzmanlık Sınavına girerek M.E.B onaylı Güzellik Uzmanlığı Sertifikası almaya hak kazanır.

Güzellik uzmanı olmak için ne yapmalıyım ?

Güzellik uzmanı olmak için ilk yapmanız gereken mesleki eğitim almaktır. Kapsamı geniş ve çok fazla detaya sahip birçok uygulama bilgisi edinmeniz gerekmektedir. Güzellik uzmanlığı sertifikasını, teori ve beceri alanlarında kaliteli eğitim veren ve M.E.B. onaylı sertifika alabileceğiniz özel eğitim kurumlarından alabilirsiniz.<

Meb onaylı sertifika ile işyeri açılır mı ?

İşyeri açabilmeniz için M.E.B.’ dan Ustalık Belgenizi almanız gerekir. Ustalık Belgenizi de alabilmeniz için ,mesleki eğitimde ve ya Güzellik uzmanlığı mesleğinde devletin öngördüğü süreyi doldurmuş olmanız gerekir. Eğer Güzellik Uzmanlığı ile ilgili ilk defa eğitim alıyorsanız 4. Seviye 826 saat eğitim almanızı ve bu eğitim sonunda uzmanlık belgenizi alır almaz , ustalık sınavına girerek işyeri açmaya hak kazanacağınızı söyleyebiliriz.

4. Seviye güzellik uzmanlığı eğitimi ne demek ?

Başka bir eğitim ve ya mesleki çalışma süresine gerek kalmadan direkt ustalık sınavına kabul edileceğiniz Güzellik Uzmanlığı Eğitimidir.

Güzellik uzmanı adayları hangi kursu seçmeli?

  Hali hazırda çalışmakta olan ve yoğun hayat temposunda ki kişiler için eğitime ayıracak zaman bulmak oldukça zor ama aynı zamanda çok gereklidir. Estetik ve güzellik sektörleri hızla gelişen ve sürekli güncellenen bir yoldur. Güzellik uzmanı eğitimi almak için ilk adımda seçilecek eğitim kurumu büyük önem taşımaktadır. Meb onaylı Güzellik uzmanlığı eğitim kurumlarını seçerken için dikkat edilmesi gereken hususlar:

 • Uygulamalı modeller ile eğitim imkanı sağlayan
 • Eğitim süresi tamamlandıktan sonra da öğrencilere desteğine devam eden
 • Sınırsız olarak derslere katılınmasına imkan veren
 • Teknik ekipman bakımından güncel cihazlar kullanan
 • Malzeme konusunda geniş imkanlara sahip olan 
 • Tecrübeli eğitmenlerle ile öğretim yapan
 • Öğrencilerin ilgisini, moralini, öğrenme isteğini ve disiplini için belirli bir çizgi sağlayan bir akademi seçilmesi daha yararlı olacaktır.

  Sevgi Önel Güzellik Akademisinde sınırlı sayıda kontenjan ile hijyenik şartlarda eğitim verilmektedir. MEB onaylı güzellik kursu için İstanbul Şişli (2021) merkezimizden alacağınız dersler ile 25 yıllık sektörün uzmanlarından eğitim alabilirsiniz. 

Güzellik uzmanlığı eğitimimiz hakkında

  Güzellik sektörü kendini günden güne geliştiren yenilikçi bir sektördür. Eğitimlerimizde uzmanlarımızı yenilikçi sektör dahilinde, dünyada değişmekte olan teknik ve uygulamalarla buluşturmaktayız. Cilt bakımı eğitimlerimizde profesyonel anlamda yetişmiş estetisyenleri sektöre hazırlıyoruz. Eğitimlerimizde uzmanlarımıza en güncel ve revize cilt bakım tekniklerini ve uygulama yöntemlerini aktarırken gelişen sektörün yeniliklerini göz ardı etmeden günden güne gelişmelerini sağlıyoruz. 

  Güzellik uzmanlığı eğitimi günümüzde çok popüler hale geldi. Son yıllarda iş dünyası ve sektörler tamamen değişti ve şirketler giderek daha fazla kalifiye ve uzman profesyonel aramaya başladı. Yeni teknikler ve yöntemler öğrenebilmek ve gerekli tüm becerileri elde edebilmek için profesyoneller tarafından düzenlenen kurslar oldukça arttı.

  Bu dönemde, güzellik uzmanları için uygulamalı eğitim almanın önemi giderek artıyor. Sizin gibi estetik ve güzellik dünyasında profesyonel bir yol başlatmayı seçen veya bu yolda yeteneklerini geliştirmek isteyenler için birçok MEB onaylı güzellik uzmanlığı kursu sektörde yerini aldı.

Eğitimli güzellik uzmanı çalışabileceği sektörler nelerdir?

  Sektörler geliştikçe hastaneler, oteller, güzellik merkezleri, kuaförler ve benzeri bir çok iş yeri güzellik uzmanına ihtiyaç duymakta ve hizmet yelpazesine bu hizmeti de eklemek istemektedir. Bu durum eğitimli güzellik uzmanı iş istihdamını arttırmakta ve uzman adayları için yeni kollar oluşturmaktadır.

  Güzellik uzmanı arayan kişi ve kurumlar işin uzmanını aramakta, müşteri memnuniyetini en üst seviyeye çıkarmayı hedeflemektedir. Bu nedenle alınan eğitimin hangi kurumdan olduğu , kaç saatlik olduğu, uygulamalarının ne kadar ayrıntılı yapıldığı konuları önem kazanmıştır.

  Sevgi Önel Akademi olarak bizler sektöründe uzman, özgüveni yüksek  eğitimli güzellik uzmanı yetiştirmek ve sektörümüze yeni arkadaşlarımızı kazandırmak üzere kurumumuzda en iyi eğitimi vermeyi kendimize hedef belirledik. Günümüz trendlerine uygun en güncel vizyonu her öğrenciye aşılamayı ve sürekli kendini geliştirmelerini bir rutin haline getirmeyi amaçlamaktayız.

 

Güzellik uzmanlığı çalışma alanları nelerdir?

 • Güzellik uzmanları kendi işyerlerini açabilirler
 • Fotoğraf ve Katalog çekimleri
 • Dizi sinema ve televizyon stüdyoları
 • Kozmetik ürünleri mağazaları
 • Güzellik ürünleri tanıtımları
 • Hastane ve kliniklerde
 • Güzellik merkezleri
 • Bay ve Bayan kuaförleri
 • Otel ve SPAlarda

 

*Anatomi

*Fizyoloji

*Temel Cilt Bilgisi

*Cilt Hastalıkları

*Cilt İnceleme ve Analizi

*Besin Öğeleri ve Besin Grupları

*Hijyen

*Salon Hazırlığı ve Kişisel Bakım

*Estetisyenliğe Giriş

*Temel Cilt Bakımları

*Özel Cilt Bakımları

*Vücüt Analizi

*Makyaj Uygulamaları

*Epilasyon

*Depilasyon

*Salon Cihaz ve Ekipman Uygulamaları

*Kaş ve Kirpik Şekillendirme

*Tırnak Süsleme

*Ürün Uygulama Bilgisi

*Yüz ve Dekolte Masajı

*Vücut Masajı

*Saçlı Deri Masajı

*Mikro İğneleme Sistemleri ve Protokolleri

*Tüm Kimyasal Peeling Uygulamaları

*BB Glow ve CC Glow Uygulamaları

*Carbon Therapy

*Hydrafacial Uygulamaları

*LED Therapy Protokolleri

*Soğuk ve Sıcak Alçı Bakımları

*Enjeksiyonsuz Mezoterapi

*Green Peel Protokolleri

*Göz ve El Bakım Protokolleri

*Özel Dudak Bakımları / Dudak Gençleştirme

*Bakımlar Nasıl Kombinlenir?

*Sinerjik Bakımlar

*Plazma Teknolojisi Nedir?

*İğnesiz Enjeksiyon Nedir?

*Soğuk Plazma Nedir?

*Tüm Cilt Bakım Cihazları

*Altın İğne ve Radyofrekans Cihazları

*Focus Ultrasound Cihazlar

*Galvanik Akım Lifting Cihazları

*Cilt Analiz Cihazlarının Kullanımı ve Konsülitasyon

*Tüm Epilasyon Cihazları ve Uygulama Teknikleri

*Fotoepilasyon (IPL) Cihazları

*Soğuk Lipoliz Cihazlar

*Sıcak Lipoliz Cihazlar

*LED Cihazlar

*Elektro Simülasyon Cihazları

*Vücüt Sıkılaştırma Cihazları

*G5 Cihaz ve Kullanım Alanları

*Vakumlu Cilt Bakım Cihazları

*Vücut Analiz Cihazları

*Lenf Drenaj Cihazları

*Zayıflamada Efor Cihazları

*Zayıflamada Ses Dalgası Cihazları

*Franksiyonel Lazer Nedir?

*Franksiyonel Lazer Cihazları

*Zayıflamada Sinerjik Uygulamalar

*Temel Kozmetik Bilgisi

*Cilt Bakımı Kozmetikleri

*Vücut Bakım Kozmetikleri

*Makyaj Kozmetikleri

*El ve Ayak Bakım Kozmetikleri

*İçerik Maddeleri Tanıma ve Kullanım Alanları

2021 © Tüm hakları Sevgi Önel tarafından saklıdır. İzin alınmaksızın hiçbir içerik ve görsel kullanılamaz.