Eyeliner - Dipliner

 

KLASİK EYELİNER - BUĞULU EYELİNER & DİPLİNER 


Kalıcı Eyeliner Uygulaması

   Eyeliner uygulaması; günlük yaşamamızı kolaylaştıran kalıcı eyeliner uygulaması biz hanımların vazgeçilmezi olmuştur. Hanımlar tarafından estetik şekilde sürülemeyen, kuyrukları eşitlenemeyen eyeliner, son yıllarda kalıcı eyeliner uygulamasının tercih edilmesinin önemli sebeplerinden biri olmuştur. İsmi her ne kadar kalıcı olsada kalıcılığı belirli bir süredir.

   Doğru uygulama yapıldığında günlük yaşantımızı ve işimizi kolaylaştırır. Göz kapağı kirpiklerimizin hemen üstüne yapılan bu uygulama kişinin göz şekline göre ince, kalın, kuyruklu ve kuyruksuz olarak değişebilir.

   Eyeliner uygulamasında bilinmesi gereken önemli nokta, yapılan uygulama hassasiyet ve özen ile çalışılması gereken bir alana yapıldığından yetkin uzmanlar tarafından uygulanmalıdır. Kişinin göz şekline uygun tasarım yapılıp işleme öyle geçilmelidir. Uzman hatasından kaynaklı, dönüşü olmayan mağduriyet yaşamak istemiyorsanız doğru yetkin uzmanı seçmelisiniz.

 

Kalıcı Makyaj Uzmanını Nasıl Seçerim?

   Seçeceğiniz uzmanın doğru olduğunu anlamak için permanent makeup alanındaki tecrübesine, yaptığı işlemlere, size geniş bilgi verip vermediğine ve referanslarına bakarak anlayabilirsiniz.

Eyeliner Her Yüze Yakışır mı?

   Bunun cevabı elbette hayır. Her göz yapısına eyeliner uygulaması yapılmamalıdır. Eyeliner uygulamasında dikkat edilmesi gereken husulardan birtanesi kişinin göz yapısına uygunluğudur. Kişinin yaşı, yüz şekli, mimikleri de dikkate alınmalıdır. Özellikle düşük göz kapağı olan kişilerde kalın eyeliner yerine dipliner tercih edilmelidir.

Eyeliner ve Dipliner Arasındaki Fark

   Eyeliner göz kapağının üstüne yapılan, inceliği / kalınlığı gözün yapısına göre değişen kalıcı pigmentasyon işlemidir. Dipliner ise kirpik diplerine uygulanılan; amacı bakışlarınızı netleştirmek ve kirpikleri daha sık göstermek için yapılan bu uygulama son yıllarda hanımlar ve beyler tarafından oldukça fazla tercih edilen bir kalıcı pigmentasyon işlemi olmuştur.

Kalıcı Eyeliner Uygulaması Öncesi ve Sonrası Nelere Dikkat Etmeliyiz?

   Uygulama yaptıracak kişinin bir gün öncesinden uykusunu almış, dinlenmiş olması gerekir. Kan sulandırıcı ilaçlar kullanıyor ise 24 saat öncesinden ilaç alımını durdurması, alkol almaması ve temiz makyajsız bir yüz ile randevusuna gitmesi gerekir. İlk 24 saat su değdirilmemeli, güneşten korunmalı, yüz bölgesini sıcak su ile yıkamamalı, uygulama yapılan bölgeye kesinlikle makyaj yapılmamalı, kabuklanma olmuş ise kesinlikle tırnak ile kopartılmamalı, işlem sonrası verilen bakım kremi bölgeye söylenilen şekilde uygulanmalı ve uygulama sonrası uzman tarafından verilen bakım prosedürüne eksiksiz şekilde uyulmalıdır.

 

Permanent Makeup Eyeliner Uygulaması Yapıldığında Şişme ve Kanama Olur mu?

   Kanama olmaz. Minumum bir şişme olabilir. Oluşan şişlik 4-5 saat sonra kendiliğinden geçer. Günlük yaşantınıza devam edebilirsiniz.

 

Kalıcı Eyeliner Uygulaması Göze Zarar Verir mi?

   Doğru ürün kullanıldığında göze herhangi bir zarar vermez.

 

Kalıcı Makyaj Eyeliner Kalıcılık Süresi?

  Deri altına yapılan bir işlem olduğu için farklılıklar gösterebilir. Ortalama 2-3 yıl kalıcığı vardır. Konsantresi yoğun bir pigment kullanılmış ise bu süreç uzar.

 

Kalıcı Makyaj Dipliner Kalıcılık Süresi?

   Deri altına yapılan bir işlem olduğu için farklılıklar gösterebilir. Ortalama 1 - 1,5 yıl arası kalıcılık süresi vardır.

 

Kalın Eyeliner Tercih Etmelimiyim? 

   Sizin gözlerinizi nasıl görmek istediğinize bağlı olarak tercih değişir. Fakat yıllar geçtikçe yüzünüzün yer çekimine maruz kaldığını unutmamalısınız. Doğru yapılmış eyelinerlar bir süre sonra cildi terk ederken uzman yanlışlığından kaynaklı seçilen pigmentler ve uygulama tekniği kişiyi ömür boyu bu uygulamaya mahkum edebilir. Her zaman doğal olan uygulamaları tercih etmenizi tavsiye ederim.

 

 KALICI EYELİNER AVANTAJLARI

   En büyük avantajı ayna karşısında eşit sürülmek için geçirilen zamanın size kalması ve sürekli bakımlı gözükmektir.

 

DİPLİNER

   Dipliner uygulaması kirpik diplerine uygulanan kalıcı bir pigmentasyon işlemidir. Bu işlemin amacı kirpik dillerini yoğunlaştırmak ve bakışlarınızı netleştirmektedir. İşlem göz uygulaması için özel olarak üretilen pigmentlerle ve iğnelerle uygulanmaktadır. Göz çevresinin derisi farklı bir alan olduğu için işlem doğru baskı ve açıyla uygulanmalıdır.

 

BUĞULU EYELİNER

   Buğulu bakışlar gözünüze far sürmüşsünüz gibi far efektini verir. Yetkinliğini kazanmış uzmanlar tarafından uygulandığında mükemmel bir görüntü oluşurturur. Herhangi bir mağduriyet yaşamamak için uygulama yapacak uzmanınızı doğru seçmelisiniz.

 

Avantajları Nelerdir?

   Bakışları derinleştirir, daha canlı bakışlara sahip olursunuz.

kalıcı makyaj, kalıcı makyaj eğitimi, kalıcı makyaj nedir, kalıcı makyaj fiyatları, makyaj, kalıcı makyaj dudak, kalıcı makyaj eyeliner, eyeliner, dipliner, babyliner, kalıcı makyaj dipliner, kalıcı makyaj uygulama,

 


 

2021 © Tüm hakları Sevgi Önel tarafından saklıdır. İzin alınmaksızın hiçbir içerik ve görsel kullanılamaz.