Protez Tırnak Uygulaması

   Kişinin kendi tırnağının üstüne bazı koruyucu maddeler uygulandıktan sonra jel, akrilik ya da dipping kullanılarak protez tırnak eklenir. Diğer takma tırnaklara nazaran protez tırnağı takması daha kolaydır ve bu uygulama daha doğal bir görünüm sunar.

   El ve tırnak bakımına zaman ayıramayan kişiler için son derece pratik olan protez tırnak uygulaması, çabuk kırılmayan, dayanıklı bir malzemeye sahiptir.

Protez Tırnak Çeşitleri

Akrilik Tırnak

   Çabuk kırılan, zayıf tırnaklar için uygun olan akrilik tırnak; özel bir toz ve özel bir sıvı ile tırnağın boş kısmı doldurarak yapılır. Akrilik tırnak, tırnak üstünü kapladıktan sonra hava ile temastan sonra kendiliğinden sertleşir. Böylece daha iyi bir form elde edilebilir. Akrilik tırnak diğer tırnaklara göre daha dayanıklı ve kolay kırılmayan yapıya sahiptir.

Jel Tırnak

   Protez tırnakta hanımların en çok tercihi olan jel sistemi, özel bir jel ve birkaç aparat daha kullanarak tırnak yapısı sağlam kişilere uygulanır. Daha çok tırnak süsleme (nail art) gibi durumlarda kullanılan jel sistemi doğal görünümlü ve istenilen uzunlukta yapılabilen bir uygulamadır.

   Jel ile yapılan tırnaklar hava ile temas edince sertleşmez, özel bir cihaz ile mor ötesi ışıkta kısa sürede sertleşir. Kullanıma göre dört hafta veya daha fazla süren bu uygulama sıklıkla tercih edilir.

Dipping Tırnak

   Dipping tırnak, akrilik uygulaması ile hemen hemen aynıdır. Tek farkı tırnak üstünde mat bir görünüm bırakır. Dipping, diğer tırnak uygulamalarına göre kokusuzdur.

 

Protez Tırnak Kimlere Yapılır?

   Tırnak yeme alışkanlığı olan kişiler, tırnağı çok geç uzayan ve çabuk kırılan, biçimsiz ve düzgün uzamayan kişiler için uygundur. Protez tırnak gerçek tırnağa zarar vermeden yapılan doğal ve dayanıklı bir uygulamadır. Herhangi bir el ya da tırnak hastalığı olmayan kişiler rahatlıkla kullanabilirler.

 

   Protez tırnağın, uzmanı tarafından doğru ve kontrollü bir şekilde çıkarılması önemli bir konudur. Yanlış yöntemler ve kimyasallar kullanarak çıkarılması gerçek tırnakların zarar görmesine neden olabilir.

 

protez tırnak, prtoez tırnak uygulaması, akrilik tırnak, dipping tırnak, tırnak, oje, kalıcı oje, protez tınak eğitimi,micro manikür, pedikür, ıslak manikür, ıslak pedikür micro pedikür, tırnak anatomisi, poly jel sistem, nail art, tırnak şablon yapımı,

2021 © Tüm hakları Sevgi Önel tarafından saklıdır. İzin alınmaksızın hiçbir içerik ve görsel kullanılamaz.