Microblading Eğitimi

   Her kadın için güzelliki hele ki yüz güzelliği çok önemlidir. Yüz Güzelliğimizi ön plana çıkaran kaşlarımız yüzümüzde ki tüm ifadeyi belirler. Kaşlarımızla zaman içerisinde yapısal ve çevresel faktörlere bağlı olarak değişiklikler gösterebilir. Aynı saçlarımıza baktığımız gibi kaşlarımızında bakım yapmak zorundayız. Çünkü kaşlarımız daha hasassdır.

   Bazı vitamin eksikliklerinden dökülen kaşlar ve yanlış alımdan dolayı küsen kaşlar, şekil bozukluklarına neden olur bu da hanımları mutsuzluğa iter. Tam bu noktada micropigmentasyon işlemi yani kalıcı makyaj ile tüm bu sorunlar giderilebilir. İnce bir kaş kalınlaştırılabilir. Hiç kaşı olmayana yeni bir kaş tasarlanabilir. Önemli nokta modaya göre değil kişinin kendi yüz şekline en uygun kaş tasarlanıp ve sonra uygulama yapılmasıdır.


Microblading Nedir?

   Microblading (semi-permanent) manuel el yöntemi ile kaşa kesitler atarak pigment yerleştirmeye denir. Cihazlarla yapılan pigmentasyon işleminden farkı daha az kalıcıdır. Bakım prosedürü farklıdr. Kesikler atılarak uygulama yapıldığı için uygulama yapan uzmanın daha dikkatli olması ve tüm hijyen kurallarına uyması gerekir.

 

Microblading  uygulaması nasıl yapılır?

   Microblading semi parmanen yani az kalıcı bir işlemdir. Manuel el yöntemi ile yapılan pigmentasyon işlemidir. Adından da belli olduğu gibi “blading” bıçak anlamındadır. Kaşa kesik atarak pigment yerleştirilir. Öncesinde kalıcı makyaj eğitimi almış uzman kişilerin yapması gereken bir uygulamadır.

 

Microblading eğitimi kaç gün, kaç saat?

   Microblading eğitimlerimiz kalıcı makyaj eğitim programımızın içinde yer almaktadır. Kalıcı makyaj eğitim süremiz ile birlikte toplam süre 10 gündür. Microblading eğitimi ve uygulamaları ustalık gerektiren bir süreçtir. Özel Sevgi Önel güzellik akademimizde kalıcı makyaj eğitimi ile microblading ön eğitimini alarak uzman adayımıza elinin ustalaşması sağlanmaktadır. Teorik ve cihazlar ile yapılan pratik eğitimler verildikten sonra uygulama eğitimlerine geçilmektedir.

 

Microblading Eğitimi M.E.B onaylı mı?

   Tek başına Microblading M.E.B onaylı bir  belge bulunmamaktadır. Mikroblading işlemleri uzmanlığı için MEB Onaylı kalıcı makyaj sertifikası kullanmaktadır. Bu sertifika microblading işlemleri ve uygulamaları uzmanlığını içermektedir. 

 

Mikroblading Eğitimi sonunda hangi Sertifika verilmektedir?

   Özel  Sevgi Önel Güzellik Kursu  Microblading Eğitimi’ni başarı ile tamamladığınız zaman M.EB onaylı Kalıcı Makyaj Uzmanı Sertifikası alacaksınız. Bu eğitim kalıcı makyaj eğitimi içerisinde yer almaktadır.

 

Eğitimlerde Canlı Model uygulamanız var mı?

   Akademimiz içinde yer alan tüm eğitimlerimizde öğrencilerimiz için teorik eğitimin sonunda uzmanlarımız eşliğinde canlı model ile uygulamalar yapılmakta ve işlemler için tecrübe kazandırılmaktadır.

 

Sınırsız Eğitim İmkanı

   Eğitimlerimizde süre sınırlaması yoktur. Eğitimler kişi öğrenene kadar sınırsızdır.

 

MICROBLADING UYGULAMALARI ve

SIKÇA SORULAN SORULAR

 

Microblading  kaş ne zaman oturur?

   Uygulama süresi yaklaşık olarak 1,5 – 2 saat sürmektedir. Kalıcılık süresi kişiye göre değişir. Kaşda etki süresi Ortalama 6 ay, maksimum 1 sene olduğu görülmektedir.  

 

Microblading kaç seans sürmektedir?

   Seans aralığı kişiden kişiye değişmektedir. Tek seansda verim alınabilmektedir. Gerekirse 2 ay sonra rötüş işlemi tekrarlanır.

 

Microblading hamileyken yapılır mı?

   Hamile kadınlar için oldukça sakıncalıdır. Yapılamaz. Gebelik esnasında vücutta fizyolojik bir çok değişiklik meydana gelmektedir. Ciltteki renk değişiklikleri, terleme, yağlanma, deride ki çatlaklar, damarsal genişlemeler ve benzeri bir çok değişim deri altına nufus eden işlemler için başarısız olması yanısıra, tehlike oluşturabilecek niteliktedir. 

 

Microblading sonrası kaş çıkar mı?

   Bu işlem doğru uzmalarca yapılan işlemler kendi kaşlarınıza zarar vermeden yapılmaktadır. Kaşınızda herhangi bir kayıp veya sıklaşma yaşanmaz. Kaş ve kıl köklerine etkisi yoktur. 

 

Microblading kaş sonrası su değerse ne olur?

   Su içinde bakteri olmasından kaynaklı enfeksiyon kapabilir. Su aynı zamanda kabuklanmaya neden olur. Bu da işlemin kalıcılığını etkiler. Kesinlikle var olan kabukların el ile kopartılmaması gerekir.

 

Microblading kaş dövme mi?

   Microblading kaş dövmesi değildir. Kaş dövmesi farklı bir uygulamadır. Dövmeden çok farklı olmakla birlikte kaş bölgesinde deri altını ve iç kısmını boyamak yerine mikropigment cihazı ve özel microblading kalemleri ile kaş bölgenize çizgilerin tek tek işlenerek çizilmesi, gerçek kaş görünümü verilmesidir. Bu uygulama iki saat gibi bir sürede tamamlanır.

 

Microblading kaş rengi nasıl açılır?

   Silme solüsyonları kullanılarak açılma işlemi yapılabilir. Uygulama sonrası zamanla etkisinin geçmesi ile kaş doğal rengine dönmektedir. 

 

Microblading rötuş işleminde ne yapılır?

   Kaş görüntüsünde ve tasarımında eksik olan yerlere uygulama yapılarak düzeltme gerçekleştirilir.

 

Microblading hangi cilt tipileri için uygundur?

   Normal ve kuru cilt tipine sahip olanlar için işlem yapılması uygundur.

 

Kimler için uygun değildir?

Yağlı Cilde sahip olan kişilerde yapılmaz.

Olgun ciltler için uygun değildir.

Koyu renk ten tonlarında etkili olmamaktadır.

Hassas ciltlere uygulama yapılması uygun değildir.

 

microblading, microblading nedir, microblading uygulaması, microblading eğitimi, microblading kaş, 

  • Hijyen
  • Derinin anatomisi ve fizyolojik yapısı
  • Yüz şekilleri
  • Renk bilgisi
  • Kaş tasarımı (altın oran ölçümü)
  • Boya seçimi ve hazırlanması
  • Microblading ekipmanları
  • Microblading uygulaması (latex üzerinde)
  • Microblading uygulaması (canlı model)
2021 © Tüm hakları Sevgi Önel tarafından saklıdır. İzin alınmaksızın hiçbir içerik ve görsel kullanılamaz.