Kaş Uygulaması

 

Kalıcı Kaş Tasarım ve Kalıcı Kaş Uygulamaları

   Kaş uygulaması için en önemli aşamalarından bir tanesi ilk olarak kaş tasarımı olmalıdır. Nedeni ise kaş şeklimizin yüzümüzdeki tüm ifadeyi belirlemesidir. Doğru tasarım kişiyi dinamik,  olduğundan daha genç ve ilgi çekici gösterir. Bunun aksi halinde uzman kişi, yüz anatomisini bilmez ve kişiye uygun kaş şekli için uygun kaş dizaynı belirleyemez ise kişi karakteri ile uygun olmayan sert, sinirli, hüzünlü, yorgun ve benzeri bir yüz ifadesinde kalabilir. Bu durum bize kaş şeklimizin yüzdeki tüm ifadeyi ve duygu yapımızı belirlediğini gösterir. Unutulmamalıdır ki her kişinin kendine has bir yüz ifadesi vardır.

Kaş Tasarımı nasıl yapılır?

   Tasarım yapmak, eşit iki şablon oluşturmak ve mevcut yüz şekline en uygun olanı belirlemek büyük titizlik isteyen bir unsurdur. Baştan sona dikkat çeken, çarpıcı ama doğala en yakın kaşlar  doğru yapılmış bir tasarımı yansıtır. O yıl gündemde olan trend kaş tasarım modelleri üzerinden değerlendirerek karar verilir. Özel Sevgi Önel Güzellik Akademi içerisinde uygulama öncesi kişiye özel kaş tasarımı modeli ve kişinin yüzüne uygun kaş rengi belirlendikten sonra uygulamaya geçilir. Kaş tasarımı ve kaş dizayn fiyatları hakkında bilgi almak için whatsapp hattımızdan bize ulaşabilirsiniz. 

Kaş Uygulaması nasıl yapılır?

   Kişinin yüz şekline uygun en doğal kaş tasarımı yapılır. Her bir kılın akış yönü belirlenir, tasarlanır, danışan kişinin onayına sunulur. Onayı alındıktan sonra renk belirlenir. Her bir kıla en yakın doğal vuruşlarla kıl görüntüsü çizilir. Uygulamaya geçmeden uzmanının tercih ettiği anestezi kremi uygulama yapılacak bölgeye sürülür ve etkisini göstermesi için bir süre beklenir.  Daha sonrasında kaş uygulaması yapılır.

 

Kaş Vitamini Uygulaması

   Kaş vitamini yoğun bitki özlerinin dermal tabaka altında bulunan kıl köklerini aktive etmek amaçlı olarak özel yetiştirilmiş bitki özlerinden oluşan bir karışımdır. Uyuyan, dış etkenler sebebiyle dökülmüş ve gücünü kaybetmiş kılları harekete geçirerek yeniden güçlenmesini sağlamak için kaş vitamini uygulaması yapılmaktadır.  

 

Kaş Laminasyonu Uygulaması

   Kaşta bulunan düzensiz olan kılları biçimini değiştirerek ve hacim kazanması sağlayarak daha iyi bir görünüm kazandırılması işlemine kaş laminasyon uygulaması denmektedir. Alımdan dolayı çıkış yönleri bozulmuş, şekil alması güçleşmiş, biçimi bozulmuş kaşlar için kaş laminasyonu ile daha yumuşak ve şekil alabilen kaşlara sahip olunması sağlanır. Kaş laminasyon uygulaması güvenli ve zararsız bir işlemdir. Kaşa uygulanan vitaminler ile bakımı yapılmış olur. Kaş laminasyon uygulaması kalıcılığı ortalama 2-3 aylık bir süreye sahiptir. Seans yaklaşık 45 dakika sürmektedir. Kaş Laminasyonu kaşa zarar vermeyen tehlikesi olmayan bir işlemdir.

 

Kaş Gölgelendirme / Kaş Pudralama (Powderbrow) Tekniği

   Kaş Gölgelendirme Tekniği: Görüntü olarak piksel piksel görünen, seyrek kaşlar için çözüm olarak uygulanan kaş pudralama tekniği (Powderbrow),  kaş gölgelendirme  olarak da adlandırılmaktadır. Doğal bir yöntemdir, her cilt tipine uygun bir tekniktir. Şekillendirme, renklendirme, düzeltme ve daha iyi bir görünüm elde etmek için kaş pudralama tekniğiyle yapılan işlemler, kaşa doğal bir görüntü kazandırır. Doğru pigment seçiminin önemli olduğu kaş gölgelendirme seansları derinin en üst tabakasına yapılmaktadır. Seyrekleşen kaşlara çözüm olarak arada kalan boşlukları doldurma ve renklendirme ile doğal ve gür görünümlü kaşlar elde edilmesini sağlayan kalıcı makyaj yöntemidir.

   Kaş Pudralama (Geçiş Yumuşatma): Kıl tekniği uygulamasıyla pudralama tekniği harmanlarak kullanılır. Kıl vuruşları arasına kullanıldığında atılan kıl çizgilerine gerçek kıl efekti verir. Kaşta yoğun bir görüntü sağlar. Profesyonel uzmanlar tarafından yapılması gereken bir uygulamadır. Doğru yapılmadığı takdirde blok görüntü ortaya çıkar.  Tüm cilt tiplerine uygundur. Uzmanın doğru seçilmesi önemlidir. 

   Kaş Kontürü / Kaş Kıl Tekniği:  Uzmanlarımız tarafından yapılan kıl çizgisi vuruşları, çoklu renklendirme kullanıldığı için kaş üzerinde bulunan doğal kılları taklit eder. Kaşlarda yapılan işlemin neredeyse belli olmadığı, doğal görünüme en yakın etkiyi sağlayan kaş kontürü ve kaş kıl tekniği günümüzde çok kullanılan popüler bir tekniktir. Kaş kıl tekniği kalıcılığı 1 yıl ile 3 yıl arası değişmektedir. Bu değişim kişinin cilt tipi öncelikli olmak üzere bir çok faktörün etkisi ile değişebilmektedir. Seans sonrası 1-2 hafta içerisinde baskın renk yerini doğal renge bırakacaktır. Kalıcı Kaş işlemi için kaş kontürü uygulaması yüz yapısına uygun kaş tasarımı çizilmesii uygun renk seçilmesi ve uygun tekniğin kullanılması ile kaşın en mükemmel doğal görünümüne ulaşması sağlanmaktadır.

   Eğer kaş yapınız ile ilgili sorun yaşıyor, görünümünde eksiklik olduğunu veya düzeltmeler gerektiğini, yüz hattınıza, ifadenize, karakterinize uygun bir kaş modeline sahip olmak istiyorsanız akademimizde bulunan kalıcı makyaj uzmanımıza danışarak size en uygun kaş modeli için yeni kaş tasarımınıza birlikte karar verebiliriz. Sizleri Sevgi Önel Akademi'ye bekliyoruz. 

 

KAŞ UYGULAMALARI ve

SIKÇA SORULAN SORULAR

 

Kalıcı Kaş uygulaması yapılırken acıyor mu?

   Her kişinin bir acı eşiği vardır. Fakat bu uygulamalarda çok küçük mikro iğneler kullanıldığı için genellikle acı hissedilmez. Uygulama öncesi lokal anesteziyle uyuşturulma yapıldığından çok hassas kişilerde sinek ısırığı gibi bir acı tarif edebiliriz. Acı eşiğini etkileyen bir faktörde kullanılan cihaz ve iğnelerdir. Profesyonel cihaz, profesyonel teknisyen olduğunda uygulamalar acısız olacaktır. Özel Sevgi Önel Güzellik Akademi’mizde kullanılan MPI-S marka kalıcı kaş cihazı uygulamalarda en iyi sonucu vermektedir.

 

Hamile iken Kalıcı Kaş uygulaması yapılır mı?

   Hamile kadınlar için kaş uygulaması oldukça tehlikeli olabilmektedir. Kesinlikle yapılmamalıdır. Hamilelik esnasında vücutta hormonsal ve fizyolojik açıdan kısa süre içerisinde çok fazla değişiklik olmaktadır. Cildin altındaki damar yapısında ki değişiklikler ten renginden, ter bezlerinin yapısına kadar bir çok değişikliği getirmektedir. Deri ve deri altına yapılacak tüm uygulamalarda bu işlemler üzücü sonuçlar doğurabilir.

 

Kaş Dizaynı sonrası kaş kıllarında kalınlaşma olur mu?

   Tasarımda onayladığıanız kaş modelinin aynısı çıkar. Ekstra herhangi bir kaş kalınlığı olmayacaktır.

 

Kaşlarım Koyu Duracak mı?

   Kaş renginize uygun renk seçildiği için kendi kıllarınızdan ayırt edilmeyecektir. Ekstra bir koyuluk söz konusu olmayacaktır.

 

Kaşlarımda Şişme Olacak mı?

   Hayır. Kaş uygulamalarımızda herhangi bir şişme söz konusu değlidir.

 

Kişiye Özel Renk Seçimi Nasıl Olur ?

   Her kişinin kendine özel cilt alt tonu vardır. Cilt analizinizden sonra ten renginiz, kaş renginiz, saç renginiz ve göz renginiz baz alınarak renk belirlenir. Hangi renk uygulanacağını danışanımız da görür ve onayı doğrultusunda renk seçilir. Renk seçiminde de tasarım seçiminde de benim önerim ve danışanımın isteği doğrultusunda karar verilir. 

 

Kaş uygulamaları Ne Kadar Kalıcı?

   Kişinin cilt yapısına ve kullanılan tekniğe bağlı olarak süre değişmektedir. Kıl tekniği en az 1 - 1.5 yıl, pudralama tekniği 1 yıl, dolgu tekniğide 3 - 5 sene arası kalabilmektedir.

 

Kimlere Uygulanabiliyor?

   Herhangi bir cilt hastalığı olmayan, kaş şeklinden memnun olmayan, asimetri kaşı olan kişilere uygulanabilir.

 

2021 © Tüm hakları Sevgi Önel tarafından saklıdır. İzin alınmaksızın hiçbir içerik ve görsel kullanılamaz.