Kalıcı Makyaj Nedir ?

Kalıcı Makyaj (Micropigmentation) Nedir?

   Kalıcı makyaj iki farklı gruba ayrılır: Cihaz ile uygulama ve Microblading (manuel) uygulama.

 

Kalıcı Makyaj: Cihaz ile Uygulama

   Sudan ve terden etkilenmeyen; ciltten cilde, teknikten tekniğe değişmesiyle beraber özel üretilmiş cihaz ve steril tek kullanımlık mikro iğneler ile doğal ve mineral renkleri deri altına yerleştirme sanatıdır. Kalıcılık süresi 1- 4 yıl arasıdır. Sadece kaş, göz, dudak uygulamaları değil medikal anlamda da tercih edilen areola renklendirme, scalp (saç simülasyonu), alopesi, vitiliogo kapatma, yara izi kamuflaj, gibi durumlarda da tercih edilen mikropigmentasyon işlemi son yılların vazgeçilmezi olmuştur.

   Mikropigmentasyon işlemi; yüz bölgesindeki silik hatlarımızı netleştirmeye, bozuk hat kontörlerinin düzeltilmesine ve hiç var olmayan kaşları yeniden yapılandırmaya yardımcı olan, günlük hayatımızda işimizi kolaylaştıran uygulamalardır.

Microblading: Manuel Uygulama

   Adından da anlaşıldığı gibi microblading (bıçak), manuel el gücüyle deriye kesikler atarak pigment yerleştirmedir. Eski zamanlarda da kullanılan bir metottur, son yıllarda tekrar gündeme gelmiştir. Kalıcılığı daha azdır. Microblading uygulaması ve cihaz uygulaması her iki grupta da mikropigmantasyon işlemidir. Kendi içlerinde özel teknikler ile yapılır.

   Microblading yöntemi kısaca kalem ve iğneleri ile belirlenmiş bölgelere kesikler atılarak pigment yerleştirme sanatına microblading denir. Microblading, geleneksel kalıcı makyaj kıl teknikleriyle kıyaslandığında yarı kalıcı olarak kabul edilir. Çoklu iğneler kullanılarak yapılır. Rengi yüzeye yakın yerleştirdiğimiz için çok ince ve net görünür. Bu yöntem, kaş görünümünü belirginleştirmek isteyen herkes için idealdir. Başlangıçta daha koyu görünen kaşlar bir iki haftalık süre içinde istenilen renge kavuşacak ve oldukça doğal bir görünüm elde edilecektir.

Microblading Uygulamasını Yaptırmadan Önce Nelere Dikkat Etmeliyiz?

   Microblading uygulamasını yaptırmadan önce, uygulamayı yaptıracağınız güzellik uzmanının sertifikalarına, lisanslarına ve daha önceki çalışmalarına bakmalısınız.

Microblading Zararlı mıdır?

   Donanımlı uzmanlar tarafından yapılması gereken bir uygulamadır. Doğru yapılmadığı zaman cilde ciddi zarar verebilir. Manuel kesikler atılarak yapılan bir uygulama olduğu için uzmanın donanımlı olması gerekir. Uzman kaynaklı hatalardan ciltte scarlar olabilir. Kıl köklerine zarar verilebilir.

Kimlere Uygulanır?             

-Güzelliğine ve bakımına özen gösteren bayanlar,

-Her gün ya da sürekli makyaj yapmak zorunda olan kişiler,

-Spor yapan; havuzda, denizde, saunada vakit geçiren ama güzelliğinden taviz vermek istemeyen bayanlar,

-Kendisi makyaj yapmasını başaramayan ya da güzel yapamayan bayanlar,

-Kaşlarında anatomik şekil bozuklukları olan bayanlar,

-Hastalık ya da farklı sebeplerden dolayı kaşları dökülen, seyrekleşen bayanlar.

 

 Kalıcı Makyaj Nasıl Uygulanır?

   Tek kullanımlık steril mikro iğneler ile özel üretilmiş, cilde zarar vermeyen, organik ve inorganik renklerin istenilen bölgelere kalıcı olarak yerleştirilmesidir. Uygulama yapılacak bölgenin öncesinde tasarımı yapılır. Kişinin yüz yapısına uyup uymadığı kontrol edilir ve onay verildikten sonra işleme geçilir.

 

Acı Hissedilir mi?

   Herkesin bir acı eşiği vardır fakat bu uygulamalarda çok küçük mikro iğneler kullanıldığı için genellikle acı hissedilmez. Uygulama öncesi lokal anesteziyle uyuşturulma yapıldığından çok hassas kişilerde sinek ısırığı gibi bir acı tarif edebiliriz.

 

 Kanama Olur mu?

   Doğru yapılmış bir uygulamada kanama olmaz.

 

 Kalıcı Makyaj Dövme midir?

   Kalıcı makyaj dövme değildir. Yapılış şekli ve deri altına pigment yerleştirme açısından bakıldığında birbirine benzeyen yöntemlerdir. Ancak aralarında önemli bir fark vardır. Kalıcı makyajda pigmenti yerleştirdiğimiz deri tabakası ile dövmede yerleştirdiğimiz tabaka aynı değildir. Dövme işleminde pigment çok daha derin tabakaya yerleştirilir.

 

 Bana Hangi Kaş Yakışır ?

   Kalıcı makyajda tasarım, uygulama yapılacak bölgenin ana temelini oluşturur. Kişinin yüz şekline göre en ideal tasarım belirlendikten sonra uygulamaya geçilmesidir. Unutulmamalıdır ki sadece modaya göre kaş, dudak ve eyeliner uygulaması yapılmaz.

Bana Kıl Tekniği Mi Pudralama mı Yakışır?

   Sizin nasıl bir görüntü istediğinize bağlı olarak değişir. Uzman iki tekniğin de görüntüsünü tasarlayıp danışanın onayına sunmalı, sonrasında uygulamaya geçmelidir.

 

Kıl Tekniğini Sadece Microblading ile mi Yaptırabilirim?

   Tabi ki de hayır. Microblading pigmenti el yöntemi ile kaşa kesikler atarak yerleştirilir fakat kalıcılığı azdır. Cihazlar ile yapılan kıl tekniği daha uzun kalır.

 

Kıl Tekniği Yaptırdım, Uygulama Sonrasın Kıllar Neden Kaybolup Blok Gibi Duruyor?

   Uzmanın yeterli donanıma sahip olmamasından kaynaklı bir durumdur. Uygulama yapacak uzmanın her kılın ilk 3 -6 ay ile 1 yıl sonrasını, çizgi sıklığını ve inceliğini hesaplaması ve cilt altında nasıl bir değişim geçireceğini bilmesi gerekir. Her deri altına işlenen kıl, cildi terk ederken genişler ve yükselir. Çok sık atılan kıl çizgileri, derinin işlenmesi gereken katmanına işlenmemesi, uzmanın deride çok derin çalışması bu duruma sebep olur.

 

Daha Önce Kalıcı Makyaj Yaptırdım Rengi Neden Değişti?

   Bunun bir kaç nedeni vardır. Uzmanın doğru rengi seçmemesinden kaynaklı, pigment kalitesi ve yine uzmanın derinin alt katmanlarına derin çalışmasından kaynaklı renk değişimleri yaşanır. Olması gereken, kişinin cilt alt tonuna ve kendi saç rengi ile kaş rengini göz önünde bulundurmak ve ona göre pigment seçmektir.

 

Kalıcı Makyajım Çok Kötü Yapıldı Silinir mi ve Kaç Seans Sürer?

  Mikropigment İstanbul Kozmetik markasına ait MPI özel remover ile özel teknikler kullanılarak istenmeyen kalıcı makyaj, kaş, dudak vb. işlemleri kolaylıkla silinir ve yeniden yapılandırılır. Seans aralığı uygulamanın ne kadar eski olduğuna ve derinin hangi katmana işlenmiş olduğuna bağlı olarak değişir. Yani uygulamayı görmeden buna cevap vermek doğru olmaz.

 

Silme İşlemi Nasıl Yapılır - Remover ile Kaş Silme Nedir?

   İstenmeyen, hatalı yapılmış kalıcı makyaj işlemlerini özel teknikler ile derinden pigment moleküllerini parçalayarak deri yüzeyine doğru itilmesini sağlayan solüsyon yardımıyla yapılan silme işlemidir. İşlem öncesi, sırası ve sonrası gerekli prosedürler dikkatle ve özenle uygulandığında mükemmel sonuç kaçınılmazdır.

 

Kalıcı Makyaj Silme İşlemi Sonrası İz Kalır mı?

   Profesyonel uzmanlar tarafından silinmiş ve doğru solüsyon kullanılmış ise iz kalmaz.

 

Lazer ile Kaş Silme İşlemi

   Lazer uygulaması kalıcı makyajda kullanılan boya partikülleri ısıtarak küçük renk pigmentlerine ayrıştırır. Bağışıklık sistemi tarafından parçalanan ve ayrıştırılmış pigment tanecikleri lenf sistemi yoluyla vücuttan atılır.

kalıcı makyaj eğitimi, kalıcı makyaj nedir, kalıcı makyaj fiyatları, makyaj, kalıcı makyaj dudak, kalıcı makyaj eyeliner, eyeliner, dipliner, kalıcı makyaj dipliner, kalıcı makyaj kaş, kaş, kaş tasarım, kalıcı makyaj uygulama,areola, vitiligo, scalp, kaş vitamini, saç vitamini, 

KIL TEKNİĞİ

   Doğal kaşlar herkesin hayalidir. Yapılacak doğru dokunuşlarla harika ifadelere uzman eğitmenimiz SEVGİ ÖNEL ile sahip olabilirsiniz.

   Kişiye özel yapılan tasarımlarla, birbirini takip eden ana/ara kılların amacına hizmet ediyor olması ve yerleştirildiği alanda efektif duruşu oldukça önemlidir.

   Doğala en yakın rengi ve tekniği uyguladığımızda kendi kıllarınızdan ayırt edilemeyecek şekilde naturel kaşlar elde edebilirsiniz.

Kalıcı Makyaj Dudak Uygulaması

   Kalıcı dudak işlemi, dudaklarınızın doğal rengini geri kazanmanıza, dış hat kontur rengi kaybolmuş kısımları onarmaya, dudak hatlarını yeniden şekillendirmeye ve dolgu maddesi olmadan daha dolgun gözükmesine yardımcı olur.

   Kişinin kendi yüz şekli dudak tasarımında büyük rol oynar. Üst dudak ve alt dudak uyumlu şekilde tasarlanır. Çene çok sivri ise, uzman dudağı yumuşak bir şekilde yuvarlamalıdır. Ayrıca dudak burun arasında fazla boşluk yok ise teknisyen dudakları yüksek noktalara çekmemelidir.

Danışanlarımız için aşağıda birkaç çeşit dudak prosedürü listeledik:

-Tam dudak rengi,
-Tam dudak büyütme,
-Yeniden yapılandırılmış dudak çevresi,
-Harmanlanmış dudak çevresi. (Dudak konturu ve içinin reklendirilmesi) 

✅Tam dudak renklendirilmesi gün boyu ruj sürmek istemeyen  ve sürekli rujlu gözümek isteyenler  hanımlar içindir.

✅Tam dudak büyütme, bir danışanın dudak çevresini önemli ölçüde yeniden yapılandırabildiginden, ince veya asimetrik dudakları olanlar içindir. 

✅ Dudak çevresi, ve içinin reklendirilmesi daha genç görünen ve belirgin bir dudak çevresi isteyen hanımlar içindir. 

2021 © Tüm hakları Sevgi Önel tarafından saklıdır. İzin alınmaksızın hiçbir içerik ve görsel kullanılamaz.