Hangi Tekniğin Sizin İçin En İyisi Olduğunu Bulun

3D Kıl Tekniği

Yöntem: Kalıcı Makyaj Cihazı

Uygulama Süresi: 1,5 - 2 saat 

Ağrı Seviyesi: Yok

Sonuç: Doğal kaş efekti

Kimler Tarafından Tercih Edilir : Yağlı ve yağlı olmayan tüm ciltler için uygun

Kalıcılık Süresi: 1 - 4 yıl 

 

   Doğal ve naturel kaşlar herkesin hayalidir. Bunu sağlamak 3D kıl tekniği ile mümkündür. 3D kıl tekniği kalıcı makyaj uygulamalarında kişiye özel yapılan tasarımlarla, birbirini takip eden ana ve ara kılların amacına hizmet ediyor olması ve yerleştirildiği alanda efektif duruşu oldukça önemlidir. Tecrübeli uzmanlar tarafından uygulanması gerekir.

   3D kıl tekniğinde birebir kişinin kendi kılı efekti verilerek yapılır. En doğal ve naturel uygulamalardır. Çok popüler ve çoğunluk tarafından tercih edilen bir uygulamadır. Kişinin kendi kılları taklit edilerek uygulanır ve çok doğal bir görünüm yaratır. Doğru uzmanlar tarafından yapıldığında kesinlikle kaşlarınızda uygulama var gibi gözükmez.

  3D kıl tekniğine eşlik eden pudralama tekniği (gölgelendirme), tamamlayıcı efekti vererek doğru uygulandığında görsel bir şölen yaratır.

 

Microblading

Yöntem: Manuel El Yöntemi

Uygulama Süresi: 2 saat 

Ağrı Seviyesi: 3/10

Sonuç: Doğal kaş efekti

Uygun Olan Cilt Tipi : Normal / kuru cilde sahip olanlar için

Kimler İçin Uygun Değil: Yağlı cilt, olgun cilt, koyu ten tonları, hassas cilt

Kalıcılık Süresi: 6 ay - 1 yıl 

 

   Adını bilenler açısından oldukça popüler olan bu teknik yukarda da okumuş olduğunuz gibi, yalnızca az sayıda insan için uygun. Bu teknik, kılları taklit etmek için bir el aleti ile küçük, yüzeysel kesikler yapmayı içerir. Diğer tekniklere göre cilt için daha travmatiktir (bu nedenle hassas cilde sahip olanlar için iyi değildir).

   Microblading çok doğal bir görünüm yaratır. Kaşlarınıza her gün makyaj yapmak istemediğiniz için kalıcı makyaj yaptırıyorsanız, bu büyük olasılıkla çok doğal görünecektir. Her gün makyaj yapmaya vaktiniz yoksa ve sadece daha dolgun bir kaş istiyorsanız, bu iyi bir seçenek olabilir.

   Microblading ile küçük çizgilerin zamanla yayılabileceğini ve bulanıklaşabileceğini lütfen unutmayın. 

Microblading en iyi tecrübeye sahip uzmanlar tarafından yapılıması gereken bir uygulamadır. Bu nedenle microblading yaptırmayı düşünüyorsanız, kalıcı makyaj uzmanınızı dikkatli seçin.

 

Pudra ve Ombre Kaşları

Yöntem: Kalıcı Makyaj Makinesi

Uygulama Süresi: 1.5-3 saat 

Ağrı Seviyesi: Yok

Kimler Tercih Eder : Boşluksuz, net, dolu dolu kaş sevenler

Kimler İçin Uygun: Hemen hemen herkese uygun, her cilt tipine uygulanabilir

Süresi: 1-3 yıl

 

   Pudra kaş ve ombre kaş kelimeleri birbirinin yerine kullanılabilir. Bunun nedeni, onları oluşturmak için kullanılan uygulama tekniklerinin aynı olmasıdır.

   Pudra kaş (gölgeleme tekniği) : İyileştiğinde kaş üzerindeki hafif bir far sürülmüş efekti verir. Genellikle biraz yarı saydamdır ve kaşı net gösterir. Pudra kaş yaparken en önemli durum nokta nokta yani pixsel gözükmesidir. Uygulama tekniği özel ve dikkatli yapılmalıdır. Doğru yapılmadığı takdirde kaşta blok bir görüntü oluşur ve leke leke görünür.

   Ombre kaş normalde kaş başlangıcında (ön kısımlarda) biraz daha açık ve kaşın kuyruğunda daha koyu renktedir. Kaşın üst bölümünün biraz daha hafif olması ve doğal görünmesi için de yapılabilir. Bu, rengin farklı olduğu anlamına gelmez; bu bazı kısımlarda daha az renk olacağı anlamına gelir. Uzman isterse farklı renkler kullanarak da uygulamasını yapabilir.

   Bu uygulamanın her ikisi de her kişiye göre özelleştirilebilir. Cesur, koyu ve açık bir kaş istiyorsanız yaptırabilirsiniz. 

   Pudra ve ombre kaşlar herkese ve her cilt tipine uygulanabilir! Olgun cilt, yağlı cilt ve hatta kalıcı makyajı olanlar için. Teknik cilt üzerinde microblading den daha naziktir ve bu nedenle daha az ağrı hissedilir.

 

Kombinasyon Kaşlar

Yöntem: Kalıcı Makyaj Makinesi ve Microblading El Aleti

Uygulama Süresi: 2-3 saat 

Ağrı Seviyesi: 6/10

Kimler Tarafından Tercih Edilir: Belirgin bir kaştan hoşlananlar

Kimler İçin Uygun Değil: Yağlı cilde sahip kişiler için

Süresi: 1-1,5 yıl

 

Farklı adlandırmaları : Bıçak ve gölge kaşları, karma kaşlar

   Kombinasyon kaşları tam olarak adından da anlaşılacağı gibi. Microblading ve pudra / ombre kaşlarının bir kombinasyonudur. Popüler bir uygulamadır.

   Microblading kıl vuruşları kaşın önüne veya her tarafına yerleştirilebilir ve daha sonra biraz daha netlik vermek için gölgelendirilir.

   Görünüm, bir pudra / ombre kaşa daha doğal bir görünüm kazandırır, ancak microblading'den daha belirgin bir kaş oluşturur.

 

;  

2021 © Tüm hakları Sevgi Önel tarafından saklıdır. İzin alınmaksızın hiçbir içerik ve görsel kullanılamaz.