Neden Sevgi Önel Akademi?

   Yeni bir mesleğe adım atmak ya da mesleğine yeni bir kulvar eklemek, en heyecan verici kararlardan biridir. Güzellik ve Bakım sektörü ile ilgili bu kararı alırken, görsel etkileşim, talep, trend, kazanç gibi birçok faktör hepimiz için geçerlidir. Gördüğümüz fotoğraflardaki müthiş uygulamaları yapmak, bu uygulamalara gösterilen talep, güncel güzellik anlayışına sahip olmak isteyen birçok insanın varlığı ve bütün bu etkinin bize sağlayacağı kazanç …

   Artık kararımızı verdik! Güzellik ve Bakım sektöründe “Uzman” olarak hizmet vermek istiyoruz. Kendimizi “Uzman” olarak yetiştirebilmek için gereken bilgi ve beceri gelişimini nasıl sağlayacağız? Tecrübelerimizi nasıl şekillendireceğiz? En iyi uygulamayı nasıl yapacak, en memnun müşteriye nasıl sahip olacağız? Herkesin ilk aklına gelen “Hemen eğitim almalıyım!”. Burada unutmamak gereken en önemli nokta “ iyi bir eğitimin , ancak eğitmen olabilecek bilgi ve bilgiyi aktarma yetisine sahip, eğitim verdiği konu üzerinde birçok vakka tecrübesiyle donanmış, uzun yıllardır sektör dinamiklerini takip etmiş, yetiştirdiği uzmana ustalık edebilecek kalibrede eğitmenler tarafından verilebiliyor olmasıdır.

   Bu tanım tatmin edici görünse de aslen bir eksik cümle içerir. Eğitim alıp, uzman olduktan sonra beni ne bekliyor? Eğitiminiz bittikten sonra, eğitmeninizin sizin için artık yeni bir konumu vardır ki her eğitim almış uzman, ustalık yolunda bir mentore ihtiyaç duyar. Mentor, meslek hayatınız boyunca deneyimi ve bilgisi ile size rehberlik etmeye devam edecektir.

Güzellik ve Bakım sektöründe, eğitimler için kullanılan “bilgi” kelimesi tam olarak ne ifade etmelidir?

   Teknik Bilgi; Cilt bilgisi, ürün bilgisi, cihaz bilgisi, uygulama teknikleri bilgisi, işlemi tasarlama bilgisi… gibi uzayıp gider. Sadece bundan mı ibarettir mesleki bir eğitim? Karşılaşabileceğiniz müşteri talepleri, müşteri tipleri, müşteriyi anlama, konsülitasyon yapabilme / değerlendirebilme, maliyet hesaplama, fiyatlandırma, uygulama sonrası müşteri takibi, yaptığınız tüm işlemlerin toplam kalitesini belirler.

   Ancak bütün bunlar bir araya geldiğinde İYİ ANALİZ = DOĞRU UYGULAMA = MEMNUN MÜŞTERİ = TATMİN EDİCİ KAZANÇ ortaya çıkacaktır.

   Fark yaratmak ve farkınızı ortaya koymak istiyorsanız, siz de bizim bakış açımıza sahip olabilir,analiz ,uygulama ,müşteri memnuniyeti ile bütünsel yaklaşıma sahip yetkin uzmanlarımız arasında yer alabilirsiniz.

2021 © Tüm hakları Sevgi Önel tarafından saklıdır. İzin alınmaksızın hiçbir içerik ve görsel kullanılamaz.