Kalıcı Makyaj Hakkında Yanılgılar

Kalıcı makyajla ilgili en büyük yanılgılardan bazılarının sizler için hazırladık

 

1. Kalıcı ve Yarı Kalıcı Makyaj Arasında Hiçbir Fark Yoktur

   Gerçekten mi? Kulağa gerçekten tuhaf geliyor ama aslında aynı şeydir. Kalıcı makyaj, deri altına pigment yerleştirmeyi içerdiği için mikropigmentasyon işlemidir. Kalıcıdır çünkü onu yıkayamazsınız. Ancak, solma eğiliminde olduğu için (çoğu insanda), birçok uzman onu yarı kalıcı makyaj olarak adlandırıyor. Yarı kalıcı kaşlar, kaşlarımız kadar kalıcıdır.

 

2. Daha Uzun Ömür, Mutlaka Daha İyi Bir Değer Değildir

   Kalıcı makyaj genellikle üç yıla kadar dayanır. Kalıcılık neye göre göre değişir? Uzmanın yaptığı tekniğe doğru uygulamaya ve tekniğe göre değişir.

   Üç yıla kadar, daha kısa süre dayanabileceği anlamına gelir. Solma oranlarını etkileyen birkaç faktör vardır. Ultra viyole ışığa maruz kalma, ciltte kullanılan kimyasallar ve bakım sonrası kullanılan ürünler, pigmentin kalitesi gibi hepsinin etkisi vardır. Tıbbi durumlar ve hatta cilt tipi gibi şeyler de etkileyen faktörlerdir.

   Sadece kullandığımız pigment markası kalıcılığı diğerlerinden daha uzun süre tutabilir. Ancak, bu her zaman illa ki iyi bir şey olduğu anlamına gelmez. Pigment ciltte daha uzun süre kaldığında, zamanla renk değiştirme riski vardır. Yani evet, beş veya altı yıl sonra hala kaşlarınız olabilir, ancak kırmızıya veya maviye dönebilirler veya genel olarak iyi görünmeyebilir. Kesinlikle dövme mürekkebi, dövme boyası kullanılmamalıdır.

 

3. Pahalı İşlemler, İşlemin Daha Kaliteli Olacağı Anlamına Gelmez

   Yalnızca fiyata göre bir kalıcı makyaj uzmanı seçtiğinizde, sadece daha fazla ücret ödemiş olarak kalabilirsiniz . Kalıcı makyaj uzmanını seçerken uzmanın çalışmalarına, tecrübesine bakın. Fiyata göre rezervasyon yapmayın. Fiyat kaliteyi göstermez. Tabi çok ucuz yapılan uygulamalarda kullanılan malzemelerin kaliteli olmayacağını bilin.


4. Microblading, Kaşlarınızda Yapılan Tek Doğal İşlem Değildir

   Microblading, çoğu danışanın günümüzde bildiği bir kelimedir. Günümüzde popülerdir, ancak mevcut olan tek uygulama bu değildir! Cihaz ile uygulamalar microblading den daha iyi sonuçlar verecektir.

 

5. Sadece Gençler İçin Değil

   Kalıcı makyaj, mutlaka makyajınızın yerini alacak şekilde tasarlanmamıştır. Doğal özelliklerinizi yeniden tanımlamak için tasarlanmıştır. Ve bu çok doğal veya çok cesur görünmek için yapılabilir. 

 

6. Doğal Görünüyor.

   Kalıcı makyaj doğal görünmediğine inanan hanımlar şunu bilmelidir ki doğru ve tecrübeli uzmanlar tarafından yapılan kalıcı makyaj işlemi doğal gözükür. Yeni teknikler, kaliteli cihazlar ve pigmentlerle doğal bir görünüm sağlanabilir.


7. Düşündüğünüz Kadar Acıtmaz!

  Kalıcı makyajda düşünüldüğü kadar acı yoktur. Bazen danışanlarımız hiç acı hissetmediğini söylemektedir. Ancak uygulama anında acı vermediğini görünce hoş bir şekilde şaşırıyor! Acı eşiğine bağlı olarak bazı danışanlarımızda çok minimum bir acı hissettiğini belirtebiliriz. Bunu sinek ısırığı gibi tarif edebiliriz. Hissedilen bir ağrı olursa bu ağrı ağrıyı sinek ısırığı gibi tarif edebiliriz.

;  

2021 © Tüm hakları Sevgi Önel tarafından saklıdır. İzin alınmaksızın hiçbir içerik ve görsel kullanılamaz.