Kalıcı Kaş Prosedürünün Farklı Teknikleri

   Kalıcı kaş makyajları kişiden kişiye ve uzmandan uzmana değişiklik gösterebilir. Kaş, en popüler kalıcı makyaj türüdür. Profesyonel bir uzman, birkaç küçük kıldan tamamen renkli doğal kaşlar oluşturabilir. Bununla birlikte, kalıcı kaş makyajının kendine özgü farklı teknikleri vardır. En sık kullanılan tekniklere bakalım.

Temel olarak 2 tür kalıcı makyaj tekniği vardır:

Gölgelendirme Tekniği: Kaşları şekillendirmek, geliştirmek veya renklendirmek isteyen müşteriler arasında çok popülerdir. Kaşları doldurmak için pudralama tekniği dediğimiz teknik ile uygulama yapıldığında yumuşak bir ifade verir. Doğru pigment seçimi çok önemlidir.

Kıl Tekniği:  Doğru renk seçimi ile kıl efekti verilerek çizilen her kıl kendi kıllarınızdan ayırt edilmediği için çok doğal bir görünüm verir.    Pigment yerine çok sayıda kıl gösterdiği için kıyaslanamayacak kadar doğal bir görünüm verir. Oluşturulan kıl çizgisi vuruşları, çoklu renklendirme kullanıldığı için bireysel doğal kılları taklit eder. Pudralama tekniği bazı uygulamalarda kıl tekniğine eşlik eden ve tamamlayıcı efekti verebilen doğru uygulandığıda görsel bir şölen sunabilen profesyonel bir uygulamaya dönüşebilmektedir.

2 ana tekniğin türevleride vardır;

   Microblading: Nispeten yeni bir yarı kalıcı makyaj türüdür. Kıl dökülmesinden muzdarip veya başka kıl dökülmesi problemi yaşayan kişiler, kıl benzeri vuruşlara neden olacağı için bu tekniği kullanarak doğal bir görünüme kavuşabilirler. Bu yöntemde kullanılan pigmentler, kaşların orijinal rengine uyacak şekilde oluşturulur. Öncelikle işlemden hemen sonra kaşların daha koyu tonları olur. Bununla birlikte sonraki iki hafta boyunca önemli ölçüde daha net hale gelirler ve kusursuz, doğal bir görünüm sağlarlar.

   Müşterilerin temelde kaşın tamamını doldurmasına gerek olmadığı için yumuşak dolgu tekniğine "kısmi" de denir. Bu, müşterilerin belirli alanlarda, çoğunlukla yara izi nedeniyle boşlukları olduğunda gerçekleştirilir.

Pudralama (Geçiş Yumuşatma): Kıl vuruş tekniği ile gölgeleme yöntemlerinin birleşimidir. Bununla birlikte, buradaki vuruşlar, gölgeli bir görünüm sağlamak için birbirine daha yakın yapılır. Unutmamak gerekir ki geçiş yumuşatma tüm cilt tipleri için uygun değildir ve müşterinin uzmanına danışması gerekir.
  

2021 © Tüm hakları Sevgi Önel tarafından saklıdır. İzin alınmaksızın hiçbir içerik ve görsel kullanılamaz.