Medikal Pigmentasyon

Scalp, Areola, Yara izi, Vİtiligo

   Yara, ameliyat, faça, yanık, kesik, jilet, birtakım doğum izi, skar, keloid ve hatta ağır akne sivilce izlerini kamufle etmek medikal pigmentasyon işlemidir.

 

Tıbbi-Medikal Kamuflaj Nedir ?

   Medikal kamuflaj tedavisi tıbben mümkün olmayan, ameliyat yada hastalık sonrası oluşan izlerin ve Micropigmentation yöntemi ile kamufle edilme işlemidir. Bu işlem micro iğneler, özel makineler ve özel pigmentler ile uzman kişiler tarafından uygulanır.

 

Medikal Kamuflaj Uygulama Alanları*

*Vitiligo, yara, yanık, faça, izlerinin kamuflajı. Uygulama yapılacak bölgenin rengine göre özel pigmentlerden özel bir renk tonu ayarlanır ve uygulanır,

*Doğuştan yarık dudak izlerinin kamuflajı,

*Ameliyat sonrası oluşan kesik izlerinin kamuflajı,

*Meme areolası; genellikle göğüs kanserinden sonra kaybedilen meme başı renklendirmesi ve çizimi,

*Saçlı deride bölgesel saç dökülmesi; Alopesi alanlarının kamuflajı,

*Kemoterapi izlerinin kamuflajı,

*Saç ekimi sonrası boşluk kalan bölgelere saç folikülü görüntüsü vermek,

 

UYGULAMA

   Pigmentlerden doğal tonlara yakın bir karışım yapılmaya çalışılır. Medikal kamuflaj ciltteki renk değişikliklerini kapatmak için kullanılmaktadır. Bu işlemde her hastanın ihtiyacı ten rengine ve işlem uygulanacak bölgenin rengine göre özel pigmentlerden kişiye özel bir renk tonu ayarlanır ve kişiye uygulanır. Uygulama birkaç seans sürebilir.

   Medikal kamuflaj psikolojik olarak rahatlatmak için yapılır. Uygulama yapacak kişinin uzman estetisyen ve tecrübe sahibi olması gerekir. Hata kabul etmeyen uygulamalar arasındadır.

  

güzellik uzmanlığı, güzellik uzmanlığı eğitimi, estetisyenlik, estetisyenliik kursu, kalıcı makyaj, kalıcı makyaj eğitimi, kalıcı makyaj nedir, kalıcı makyaj fiyatları, makyaj, kalıcı makyaj dudak, kalıcı makyaj eyeliner, eyeliner, dipliner, kalıcı makyaj dipliner, kalıcı makyaj kaş, kaş, kaş tasarım, kalıcı makyaj uygulama, vitiligo, areola, scalp, saç dökülmesi, kaş vitamini, saç vitamini, alopesi, medical pigmentasyon, medikal pigmentasyon,

2021 © Tüm hakları Sevgi Önel tarafından saklıdır. İzin alınmaksızın hiçbir içerik ve görsel kullanılamaz.