Kaş Uygulamasında Renk Düzeltme

   Kalıcı makyaj uzmanları zaman zaman renk düzeltmesinin gerekli olduğu çeşitli durumlarla karşı karşıya kalır. Normalde kalıcı makyaj uygulamasından yaklaşık bir veya iki yıl sonra kullanılan pigment içeriğine göre renklerlede değişimler olur. Bazı pigmentlerde renk değişimleri yaşanmaz kendi renginde açılarak silinir.

   Kalıcı kaş makyajında, renk çeşitliliği fazladır. Pigmentler kırmızı, pembe, turuncu, mercan, mor veya maviye dönüşebilir. Peki bu renk değişikliğinin sebebi nedir?

   Sebebini anlamak için kahverengi pigmentlerin özelliklerini bilmemiz gerekiyor. Kadmiyum oksit (kırmızı), sarı veya siyah  içerebilirler. Zamanla, sarı renk ciltten ilk çıkan renktir, bu nedenle ten rengi morumsu olur veya biraz leylak rengi olur. Daha sonra siyah renk kaybolur ve geriye kalan tek renk kırmızıdır. Kadmiyum (kırmızı) vücut tarafından doğal bir renk olarak algılanır, bu nedenle diğer gölgeler kaybolduktan sonra genellikle kırmızı, pembe, turuncu kaşları görebiliriz.

 Bu yüzden kalıcı makyaj uzmanın pigmentoloji bilgisinde donanımlı olması gerekir. Gerek duyulduğunda yoğun sıcak veya soğuk ciltlere correction renkleri kullanarak bu sorunu ortadan kaldırabilir. 

-Koyu kırmızıya dönmüş kaşlarda -> Küf Yeşili

-Açık turuncuya dönmüş kaşlarda -> Zeytin Yeşili

-Maviye dönmüş kaşlarda -> Turuncu

-Mora lilaya dömüş kaşlarda -> Hardal sarısı (turuncusu yogun)

-Koyu gri kaşlarda uygulanacak kızıl kahve turuncu -> rengi dönmüş kaşı kahve tonlarına döndürecektir

  

güzellik uzmanlığı, güzellik uzmanlığı eğitimi, estetisyenlik, estetisyenliik kursu, kalıcı makyaj, kalıcı makyaj eğitimi, kalıcı makyaj nedir, kalıcı makyaj fiyatları, makyaj, kalıcı makyaj dudak, kalıcı makyaj eyeliner, eyeliner, dipliner, kalıcı makyaj dipliner, kalıcı makyaj kaş, kaş, kaş tasarım, kalıcı makyaj uygulama, vitiligo, areola, scalp, saç dökülmesi, kaş vitamini, saç vitamini, alopesi, medical pigmentasyon, medikal pigmentasyon,

2021 © Tüm hakları Sevgi Önel tarafından saklıdır. İzin alınmaksızın hiçbir içerik ve görsel kullanılamaz.