Kalıcı Makyajda Tasarım Şekli

Bu blog yazımızda bahsedeceğimiz konu ''TASARIM ŞEKLİ''   

   Kalıcı makyaj uygulamasın en zor kısmı nedir? Bir çok uzmanla konuştuğumda, bana kalıcı makyajın en zor kısmının ''Tasarım Şeklinin'' oluşturulması olduğunu söyledi.

   Kalıcı makyajda en önemli aşamalardan bir tanesinin tasarım olduğuna her zaman inandım (ve sürekli tekrar edeceğim). Tabi ki, dikkate alınması gereken birçok aşama var; ancak, kişiye uyan kaş şekli, mükemmel seçilmiş bir renk tonlaması ile oluşturulan kaş tasarımı danışanınızı kesinlikle mutlu edecektir.

"Yüz estetiği ile tüm bu çağrışımların bağlantısı nereden geliyor?''

   Sevgi önel güzellik uzmanlığı okulu olarak uzman adaylarımıza yüz estetiği ve kalıcı makyaj uygulamasının en önemli aşamalarından biri olan tasarımı uzman adaylarımıza çokca pratik yaptırarak geliştirmelerini sağlıyoruz. Kişiye göre kaş şekli nasıl belirlenir, nasıl ölçü alınır, simetri nasıl sağlanır uzman adaylarımızla tüm detayları paylaşıyoruz.

   Başlangıç olarak, tasarım şeklinin sonucu nasıl etkileyebileceğini anlamaya çalışalım. Dünyamızda hiçbir şeyin tesadüfen olmadığına inanıyorum; farklı koşullara ve yönlere bağlı olarak hayatta her şey bir tür şekil alır.

   Şekil, farklı faktörlerin etkisi altında değişebilen bir figürdür. Duygular bu faktörlerden biri olabilir. Çeşitli kaş şekillerinden dolayı yüz ifadelerinin nasıl değişebileceğine bir örnek verelim.

1. Bu, alnın derisini çekmekten sorumlu olan oksipital-frontal kastır ve buna göre kaşları yukarı çekebilir.Bu durumda "şaşırmış" bir yüz ifadesi elde ederiz.

2. Bu, ön kasın dış kısmıdır; kasılma sırasında alın kırışabilir. Ayrıca alnın dış kısmının yanı sıra kaş uçlarını da kaldırabilir.

3. Kaşlarımızı kırıştırmamızı sağlayan kastır. Çok küçük boyutuna rağmen, bu kas her iki kaşı da birbirine doğru çekerek aralarında gerçekten çekici olmayan kırışıklıklar oluşturabilir. Kural olarak, bu kas acı içinde olduğumuzu, mutsuz hissettiğimizi, tatminsiz olduğumuzu gösterir.

4. Son olarak, bir piramidal kas (Procerus kası); kaşların arasında, glabella denilen bölgede bulunur. Kasıldığında, kaşın başının pozisyonunu düşürür ve yüzün daha yaşlı, kızgın ve sert görünmesine neden olan kaşlarını çatık çizgiler oluşturur ki bu kesinlikle olumlu bir sonuç değildir.


   Ne yazık ki, birçok kalıcı makyaj uzmanının, farklı kas türlerinin nasıl etkileşime girdiğine ve bu kaslar kasıldığında insanların yüzlerinde hangi yüz ifadelerinin görünebileceğine dair hiçbir fikri yoktur.

   Hepimizin bildiği gibi, insanların yüzleri genellikle çeşitli duyguları ifade eder. Bir yüzün sakin ve tamamen rahat olması çok nadirdir.
Bu nedenle yüz kaslarının anatomisine dikkat etmek önemlidir. Sonuç olarak kalıcı makyaj uzmanı yüz kaslarını bilmelidir, bilinçli yapılan tasarım müşterinize istenen sonucu verir.
  

2021 © Tüm hakları Sevgi Önel tarafından saklıdır. İzin alınmaksızın hiçbir içerik ve görsel kullanılamaz.