Kalıcı Makyaj Uzmanı Seçerken Dikkat Etmeniz Gereken Faktörler

Kalıcı Makyaj 

   (Mikropigmantasyona) daha sık olarak kalıcı veya yarı kalıcı makyaj denir. Karar verirken en çok dikkat etmeniz gereken hususlar tabiki de hizmeti nereden alacağınız ve işlemi yaptıracağınız uzman olmalı. Nerede yaşadığınıza bağlı olarak, aralarından seçim yapabileceğiniz bir çok yer ve uzman olabilir, ancak yapmak isteyeceğiniz son şey, düşük fiyatlar ile işlemini görmediğiniz bir uzman seçmektir.

    Kalıcı makyaj (mikropigmentasyon) hassas bir prosedürdür. Doğru yapıldığında, doğal güzelliğinizi artıran ve makyaj rutininizdeki değerli zamanınızı azaltan uzun süreli sonuçlara sahip olacaksınız. Bununla birlikte, yanlış kalıcı makyaj (mikropigmentasyon) uzmanına giderseniz, şekilsiz ve renksiz kaşlar, göz kalemi, dudaklar veya daha fazlası, kapatılması zor olan sonrasında bütçenizi zorlayan, pahalı, hatalı veya daha da kötüsü sağlığınızı tehlikeye atan bir enfeksiyonla karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle;

   Kararınızı almadan önce dikkatli olun! Bir kalıcı makyaj (mikropigmentasyon) uzmanı seçecekseniz uzman seçerken göz önünde bulundurmanız gereken birkaç noktadan bahsedeceğim.

Eğitim ve Deneyim

   Doğru eğitim ve deneyim, bir kalıcı makyaj (mikropigmentasyon) uzmanını seçerken göz önünde bulundurulması gereken belki de en önemli faktördür. Bir uzmanın tamamladığı eğitim ve çıraklık, genellikle zanaatta ne kadar ustalaştığını anlatır. İşte eğitim ve deneyim hakkında sorulacak birkaç soru:

* Sanatçı nerede eğitildi? Ve kim tarafından?

* Bir çıraklığı tamamladı mı? Ne gerektiriyordu?

* Sanatçı kaç tane tam hizmet gerçekleştirdi?

* Geçen yıl kaç işlem yaptı?

* Sanatçı, etnik kökeniniz ve ten renginizdeki insanlara kalıcı makyaj yapma tecrübesine sahip mi?

* Devam eden bir eğitim sürecine dahil mi?

 

Sertifika

   Kalıcı makyaj uzmanın yerel yasaların gerektirdiği tüm sertifikalara sahip olup olmadığını sormaktan çekinmeyin. Kalıcı makyaj (mikropigmentasyon) sağlayıcıları ve kuruluşlarının yerel Sağlık Kurulu tarafından onaylanması gerekir. Bu sertifika, diğer güvenlik hususlarının yanı sıra uzmanın  iğneleri tekrar kullanmamasını, atık için uygun şekilde atılmasını, sağlıkla ilgili eğitimini tamamlamasını ve uygun sterilizasyon tekniklerini uygulamasını sağlar.

NOT:  KALICI MAKYAJ (MİCROPİGMENTASTON)DA  KULLANILAN TÜM MAZEMELER TEK KULLANIMLIK VE STRİL MAZEMELER OLMALI.

Portföy

   Çalışma örneklerini görmeden bir makyaj sanatçısı veya kuaföre gitmessiniz değil mi? Bu yüzden kalıcı makyaj uzmanı arayışında da aynı mantığı uygulayın. Uzmanın tarzı, tekniği ve genel yeteneği hakkında bir fikir edinebilmek için geçmiş müşterilerinin fotoğraflarını görmeyi isteyin . Çoğu uzmanın ellerinde bir portföyü olacak ve bu portföyü sizinle birlikte incelemekten çok mutlu olacaktır.

Müşteri İncelemeleri veya Görüşleri

   Kalıcı makyaj deneyimini gerçek müşterilerden duymanız her zaman faydalıdır. Çoğu kalıcı makyaj (mikropigmentasyon) uzmanı , web sitelerinde referans bölümleri içerir, ancak İnstagram, Google yorumlar ve diğer sayfalardaki yorumları da kontrol ettiğinizden emin olun. Bunlar genellikle size diğer insanların en doğru tavsiyesini verir.

Uygun Pigmentler

   Bazı insanların düşündüğünün aksine, vücut dövmeleriyle aynı mürekkeplerle kalıcı makyaj yapılmaz. Bunun yerine, mikropigmentasyon uzmanları, daha yumuşak ve daha doğal bir görünüm elde etmek için doğal mineral pigmentleri kullanır. Kalıcı makyaj uzmanının ne tür pigmentler kullandığını sorun.

İletişim Becerileri

   Kalıcı makyaj (Mikropigmentasyon) uzmanı ile konuştuğunuzda veya onunla tanıştığınızda, onun size nasıl hissettirdiğini  düşünün. Uzman ile konuşurken rahat mısınız? Kendini iyi açıklıyor mu? Sorularınıza ne kadar kapsamlı cevap veriyor? Açık iletişim, istediğiniz sonuçları elde etmenin anahtarıdır.

Konfor Seviyesi

   Önemsiz görünebilir, ancak bir hizmet sağlayıcı hakkındaki iç güdüleriniz genellikle doğrudur. Bir şeyin yanlış olduğunu hissediyorsan ya da uzman ile kendini rahat hissetmiyorsan bu büyük bir uyarı işaretidir. İhtiyaçlarınız için doğru kalıcı makyaj uzmanını bulana kadar aramaya devam etmenizi öneririz.

Düzeltme Politikaları

   Daha önce de bahsettiğimiz gibi,kalıcı makyaj  (Mikropigmentasyon) hassas bir uygulamadır. Sonuçlar bazen tahmin ettiğiniz gibi çıkmaz, bu nedenle bir sorununuz varsa kalıcı makyaj uzmanınıza politikasının ne olduğunu sorun. Renk doğru değilse veya bir noktayı kaçırdıysa, işinin arkasında duracak mı? Yoksa düzeltme hizmetleri için ücret ödeyecek misiniz? Bu, karar verme zamanı geldiğinde size huzur verecektir.

Kalıcı Makyaj Uzmanı Seçerken Nelere Dikkat Etmemeli

   Bir  kalıcı makyaj (mikropigmentasyon) uzmanı seçerken; Uzmanın sizin için uygun olmadığına dair şu işaretlerden herhangi birine dikkat edin:

* İnstagram, Facebook veya Şikayet var kötü yorumlar

* Büyük ölçüde indirimli fiyatlar - kalıcı makyaj yüksek talep görmektedir, bu nedenle çoğu uzman yönlendirmeler ve incelemelerle meşgul kalabilmektedir. Çok düşük fiyatlar genellikle deneyim eksikliği veya iyi sonuçlar anlamına gelir.

* Profesyonel olmayan araçlar veya çalışma alanı

* Uygun eğitim veya sertifika eksikliği

* Sadece dövme vücut sanatında uzmanlaşma - bazı dövme sanatçıları da mikropigmentasyon yapabilir, ancak kalıcı makyaj için gerekli uygun eğitim, deneyim ve pigmentlere sahip olmaları gerekir.

Bu sorunlardan herhangi biri, kalıcı makyaj (mikropigmentasyon)sağlayıcısının eldeki önemli iş için en uygun iş olmadığını gösterebilir.

;  

2021 © Tüm hakları Sevgi Önel tarafından saklıdır. İzin alınmaksızın hiçbir içerik ve görsel kullanılamaz.