Kaşların Yüzümüze Etkisi

   Kaşların şekli oldukça önemlidir. Yüzün görünümünü güzelleştirir. Kaşlar yüzdeki görünümü dengeler ve gözleri çerçeveler. Esas olan yüz özelliklerine ve istenen etkiye göre uygun bir kaş şekli seçmektir. Doğal ve harika sonuç elde etmeye yardımcı olabilecek basit temel kurallar vardır.

   Öncelikle kaşın başlangıç noktasını belirlemeniz gerekir. Burun kanadından gözün iç köşesine doğru direkt bir çizgi çizin. Sonra kaşların en yüksek noktasını tanımlayın. Kemerin tepe noktası olması gereken noktadır. Burnun en dış kenarından göz bebeğinin en dış kenarı boyunca düz bir çizgi çizin. Çizgi, irisin ortasından da geçebilir. Bu yüzün oval şekline ve ayrıca yüzün vurgulanması gereken kısımlarına bağlıdır.

   Son olarak, dış kaşın biteceği noktayı bulmak için kaşların uzunluğunu belirlemeniz gerekir. Burun deliğinin dışından gözün dış köşesine bir çizgi çizilir. Kaşın kuyruğunun başlangıç noktasından daha aşağıda olmaması, hatta biraz daha yüksekte olması ve kulak ortasına bakması her zaman iyi sonuç verecektir. Tabi tasarım yaparken en önemli şey gözünüzün terbiyesidir. Her çizimde nasıl göründüğüne durup bakmak gerekir. İki kaşı aynı anda görmek için ideal görme mesafesi 60cm'dir.

   Kaşların şekli yüz geometrisine bağlıdır. Bazen güzellik standartlarına uyması için kaş şeklinin düzeltilmesi gerekir. Kaş, üst ve alt noktaların doğru tanımlanması ile oval ve elmas şeklindeki yüzlerde, kaşların her şekli güzel görünür. Ancak yuvarlak, dikdörtgen, üçgen ve kare yüz ovalinin genellikle kaş şekillerinin seçimi açısından daha karmaşık olduğu düşünülmektedir. Aslında, odağı kaydırarak herhangi bir yüzün daha çekici görünmesini sağlamak mümkündür.

  

   Oval Yüz Şekli : Alın çeneden daha genişitir. Çıkık elmacık kemikleri, dar oval bir çeneye doğru zarifçe incelir. Bu yüz şekli herkesin elde etmeye çalıştığı şekildir. Kaşlar yüzün 'daha oval' görünmesinde hiç bir rol oynamaz.

   Yuvarlak Yüz Şekli : Yüzün genişliği neredeyse uzunluğu kadardır. Yüz, yanak kısmında daha geniştir. Yuvarlak bir yüzü daha oval göstermek için yüzün yukarısına doğru hatlar uygulanmalıdır. Böylece gözler daha yukarı ve aşağı doğru görünür, yanlara doğru gitmez. Buda yay biçimindeki kaşlarla elde edilir. Yayın tepesinin kaşların ucuna doğru gitmesi en iyisidir. Bu kaş hattının mümkün olduğunca yukarı ve aşağı gitmesini sağlar. Bu nedenle kuyruk kısmı kısa olmalıdır.

   Uzun (Dikdörtgen) Yüz Şekli : Düz bir kaş şekli bu tür yüzlerde diğer şekillerden daha uyumlu görünür. Keskin açılar tavsiye edilmemektedir. Aksi takdirde yüzün uzunluğunu vurgulayabilir. Düz ve uzun kaş şekilleri yüzün daha kısa görünmesini sağlayacaktır.


   Kare Yüz Şekli : Açılı ve yumuşak kaşlar belirgin bir çene çizgisini dengeler; Kaşların uzun kuyrukları ve düz çizgileri, kaçınılması daha iyi olan çene çizgisini vurgulayabilir. En doğ


   Şekiller ve Yüz Özellikleri

   Unutmayın, müşteri bireyseldir: herkesin farklı bir göz şekli, kaşların ve dudakların doğal şekli vardır. Kalıcı dövme alanında tek bir şablon üzerinde çalışmak büyük bir hatadır. Müşteri "modaya uygun" kaşlar için gelmiş olsa bile, bu durum müşteriye tasarım yaparak anlatılmalı ve uygun olan kaş tercih edilmelidir.

   KIL ATIŞI OLUŞTURMA

   Kıl vuruşlarının yönü (kalitenin yanı sıra) kişinin bulunduğu yere ve etnik kökenine bağlıdır. Yakından bakarsanız fark belirgindir.
Aşağıda Avrupa ve Asya tarzı kaş örnekleri bulunmaktadır.

 

   Avrupa Tarzı Kaş : İnce kıl vuruşları yukarı yönde ilerler; kaş vuruşlarının sadece üçte biri aşağıya veya kuyruğa doğru ilerler. Bazen yön sadece yukarı doğrudur.

   

Asya Tarzı Kaş : Kaşın başlangıcında saç vuruşları yukarı doğru büyür, kaş vuruşlarının ana kısmı aşağı doğru uzar.


   Kaş şeklini seçerken, kaşın her bir kısmına göre doğal bir yönde kıl atışı çizgileri uygulandığından emin olmak önemlidir. Kıl atışı yönü doğal olan yönün tersine atılırsa kaşların çok yapay görünmesine neden olabilir.

   Her kaş kılının kendi büyüme yönü vardır. Tüm vuruşlar düz ve aynı uzunlukta olduğunda gerçekten kötü ve yapay görünecektir. Kaşların doğal görünmesine yardımcı olabilecek birkaç önemli kural vardır;

   Düz çizgilerden kaçınmaya çalışın. Yapay görünmemesi için kıl çizerken kıl ortasından biraz yumuşak eğim verin.


   Aynı yönü koruyarak, kıl vuruşlarının eğrilerinin biraz farklı görünmesini sağlayın; bu aynı zamanda kaşların doğal görünmesine de yardımcı olacaktır.


   Gerçekçi bir 3D efekti oluşturmak için, kıl atışlarınızı yaparken uygulanan baskıyı değiştirmeniz gerekir. Yoğunluk açısından farklı görünmesini sağlayacaktır. Bazıları daha açık, diğer vuruşlar daha koyu görünecektir. Pigmentlerin farklı renk ve tonlarını (örneğin, açık kahverengi ve koyu kahverengi pigmentler) birleştirerek de harika bir sonuç elde etmek mümkündür.


Uygun Rengi Seçmek

   İnsan cildi opaktır. Uygulanan pigmentlerin soğuk ton almasının nedeni budur. Bu nedenle kaşlar için siyah pigment kullanmak iyi bir fikir değildir, çünkü iyileştikten sonra mavimsi veya yeşilimsi hale gelirler. Cilt ne kadar koyu olursa, pigmentlerin tonları o kadar soğuk görünür. Kural olarak, kaşlara uygulama yaparken farklı kahverengi tonları kullanıyoruz. Uzman cilt alt tonunu doğru belirleyerek sıcak alt tona sahip ise kırmızısı yoğun pigmentlerden uzak durmalı. Soğuk alt tona sahip ise siyahı yoğun pigmentlerden uzak durmalıdır.

 

   Kahverengi pigmentler üç ana rengin birleşiminden oluşur. Kadmiyum, koyu sarı ve karbon siyahı. Üç temel renk kırmızı, sarı ve siyahtır. Bu üç rengi birleştirip farklı oranlarda karıştırmak, istenilen kahverengi tonu elde etmeye yardımcı olur. Kompozisyonda kırmızı ve sarı renkler hakimse, gölge daha sıcak görünecektir. Kaşların daha koyu görünmesini istiyorsanız daha çok siyah renk ekleyin; bu durumda kahverengi pigment hem daha koyu hem de daha soğuk görünür. Sarı ve siyah pigmentler kırmızı olanlardan daha hızlı soluyor. Kadmiyum (kırmızı) vücut tarafından doğal bir renk olarak algılanır. Bu nedenle diğer gölgeler kaybolduğunda kırmızı, pembe, turuncu kaşları görebiliriz; sorun, uzun bir süre kalmasıdır. Bu yüzden kalıcı makyaj uzmanın pigmentoloji bilgisinde donanımlı olması gerekir. Gerek duyulduğunda yoğun sıcak veya soğuk ciltlere correction renkleri kullanarak bu sorunu ortadan kaldırabilir. 

kalıcı makyaj, kalıcı makyaj eğitimi, kalıcı makyaj nedir, kalıcı makyaj fiyatları, makyaj, kalıcı makyaj dudak, kalıcı makyaj eyeliner, eyeliner, dipliner, kalıcı makyaj dipliner, kalıcı makyaj kaş, kaş, kaş tasarım, kalıcı makyaj uygulama,

2021 © Tüm hakları Sevgi Önel tarafından saklıdır. İzin alınmaksızın hiçbir içerik ve görsel kullanılamaz.