İpek Kirpik Uygulaması Kirpiğe Zarar Verir mi?

   Yüz güzelliğimizin görsel anlamda kaşlardan sonra gelen gözler ve gözlerin tamamlayıcısı kirpiklerdir. Gözü koruma vazifesinin yanı sıra yüz ifadesinde kaşlar ve gözler ile beraber bir bütünlük oluşturur. Kirpikler yüz estetiğinin olmazsa olmazıdır.

   Bir çok toplumda olduğu gibi bizim toplumumuzda da uzun, kalın ve kıvrık kirpiklerin olması güzelliğin, kadınsallığın ve cazibenin bir simgesi olmuştur. Bunun tam tersi ise cazibenin kaybolmasına ve kişinin belki de psikolojik problemlerin ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Estetik ve çekici görünme isteği takma kirpikler, maskara gibi kozmetiklerin ve son yıllarda kirpiklerin daha uzun ve dolgun olmasını sağlayan İpek Kirpik kullanımını yaygınlaştırmıştır.

   Fakat uzmanın yeterli ve doğru eğitim almayaşından kaynaklı doğru seçilmeyen malzemeler doğru kirpik analizi yapamama, yanlış kirpik takma gibi sebeplerden dolayı ipek kirpik zarar veriyor algısı oluşmuştur. Bu tamamen yanlıştır. Doğru teknik ve kaliteli ürün ile uygulanmış ipek kirpik uygulaması kirpiği dökmez, göze zarar vermez ve müşterinizi mutsuz etmez.

  

2021 © Tüm hakları Sevgi Önel tarafından saklıdır. İzin alınmaksızın hiçbir içerik ve görsel kullanılamaz.